Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az ilyen bank kártyának a...

Juhász Gergely111 kérdése:

Mi az ilyen bank kártyának a neve?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A kérdésem a következő lenne.Szeretnék csinálni egy olyan bankszámlát/kártyát(nem vagyok jártas benne)amivel:tudok küldeni/fogadni pénzt.De úgy,hogy például Euro az alap currency rajta és én szeretnék ebayen mondjuk dollárért venni valamit akkor automatikusan átkonvertálja dollárba.És ha nekem valaki utal dollárt pl akkor automatikusan euróban kapom meg.Mi az ilyen fajta bank számlának a neve és kb mennyiben fáj megcsinálni és fenntartani?Köszi előre is.

2017. szept. 21. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
euró alapú devizaszámla
2017. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
bár ha dollárban akarsz vásárolni, dollár alapú devizaszámla még jobb lenne...
2017. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Minden Mastercard és Visa alkalmas netes vásárlásra, akármilyen pénznemben.
2017. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nem mindegy, mert ha váltogatni kell az árfolyam szerint akkor veszít, mintha dollárban fizetne egy dollár alapú számláról...
2017. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, a kérdésben benne van alapból, hogy szeretne eltérő pénznemben is vásárolni, mint a számlája. Nem arról szól a kérdés, hogy csak dollárban akar vásárolni.
2017. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Könyörgöm elolvashatnád, hogy én mit írtam az egyes válaszban. Az meg hogy egyszer-kétszer vásárol euróban de 10-szer dollárban nem fogja megérni neki az euró alapú akkor sem...és ugyanez igaz fordítva is...
2017. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen nyilvánvaló, hogy csak egy példaként hozta fel ezt... Oda is írta, hogy PÉLDÁUL. A lényeg, hogy ő azt hiszi, hogy valami különleges kártya kell az eltérő pénznemben vásárláshoz, nem tudja, hogy erre mind alkalmas. Ezért kérdezte, hogy mi a neve ennek a kártyának. De nincs külön neve, mert mind jó eltérő pénznemben vásárláshoz.
2017. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt kellene tudni, hogy jellemzően milyen devizában akarsz vásárolni?

Vagy leginkább forintban, csak azt szeretnéd, hogy időnként amikor akarsz tudj dollárban, euróban is?


Mert az utóbbi esetben a legjobb a forint alapú számla.


Ha devizaszámlát nyitsz és hozzá igényelsz bankkártyát belföldön is tudod természetesen használni, de sokkal költségesebb.


Ha tényleg gyakran vásárolsz mondjuk dollárban, akkor dollár alapú számlát is (!) megérheti nyitni.


De forint alapú számla megléte ha Magyarországon élsz erősen indokolt.



Kártyát pedig vagy Visat vagy Mastercardot válassz hozzá!



Hány éves vagy?

Bankot már választottál?

Fiataloknak pl. az OTP Junior nagyon kedvező díjazású számlacsomag. Persze ez forint alapú.


Az sem biztos, hogy a forint alapú és a dollár alapú számlát ugyanannál a banknál éri meg nyitni.

Amit ismerek, a Raiffeisen devizaszámlája elég kedvező.

2017. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm emberek :D.Legtöbbször Euróban és néha dollár meg etc..:D.Szóval akkor euró alapú deviza számla.És ha én készpénzben kapom a fizum egyszerűen bemehetek a bankomba és felrakhatom rá?vagy az hogy működik?
2017. szept. 21. 22:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és kb mennyibe kerül fenntartani egy ilyen számlát havonta?
2017. szept. 21. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!