Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP devizaszámlát bármilyen...

OTP devizaszámlát bármilyen magyart nem támogató weboldalra tudok csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 06:21
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A weboldal nyelvének semmi köze nincs sem a bankhoz, sem magához a bankszámlaszámhoz, sem ahhoz, hogy milyen devizában van nyilvántartva az adott bankszámlán a pénz. Ilyen szempontból az is mindegy, hogy egy adott számlán forintban vagy más devizában van nyilvántartva a pénz. Az, hogy mit fogad el, a weboldaltól függ. Mi a cél?
2017. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már a kérdést sem értem, pontosan mit is szeretnél megtudni?
2017. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lényegében egy fogadóirodához szeretnék csatlakozni, de a magyar nyelvet nem támogatja, épp ezért HUF-ba se fizet, a legelterjedtebb a dollár vagy az euro. De másra is kell, ha külföldről szeretnék mondjuk ruhát rendelni, vagy műszaki cikkek ami még mo-n nem lehet beszerezni.
2017. szept. 20. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Dollárt és eurót is lehet fogadni forint számlára, illetve ugyanúgy lehet utalásokat is indítani más pénznemben. A bankkártyás fizetés meg még egyszerűbb, ott lényegében semmi teendőd nincs, a kártyatársaság és a bank automatikusan forintra váltja a más devizában fizetett összeget, ráadásul ingyen.
2017. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én fizettem már USD-ben, Euróban, Ausztrál dollárban, jüanban, meg még ki tudja milyen devizában. És egy sima, egyszerű forintszámlám van. Sőt igazából a fizetéshez nem is a számla fontos, hanem a hozzá tartozó kártya.

Forint számlára ugyanúgy jóvá fogja írni a más devizában érkező pénzt is, mint dollár vagy euró alapú számlán. Természetesen átváltja forintba, aminek lesz egy költsége és egy árfolyama, de összességében nem lesz annyi, mint egy devizaszámla fenntartása.

2017. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!