Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt szeretném kérdezni, ha...

Azt szeretném kérdezni, ha személyi kölcsönt szeretnék felvenni pl.1,5 milliót az otp-nél akkor nézike a feleségem jövedelmét is? Ő jelenleg gyesen van

Figyelt kérdés

Ház vásárlásához szeretnèk felvenni önerőhöz hitelt

A nettó jövedelmem 180-ezer körül van a felesègem családit ès gyest kap a kisfiunk után

Megadnák nekem ingatlan fedezett nèlkül a hitelt?


2017. aug. 20. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha masfel milliod sincs oneronek, semmilyen hitelt nem fogsz kapni. A szemelyi kolcson a letezo legdragabb konstrukcio, mibol fogod fizetni a reszleteit, ha mellette ott van a lakashitel is?


Fundamenta, vagy valami mas elotakarekossagi konstrukctio kell neked, par evig gyujteni, majd utana allami tamogatassal hitelt felvenni.

2017. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, már a 1,5 milliós személyi kölcsönnel eléred kb a fizetésed terhelhetőségét. 5 évre olyan 36000 lenne a törlesztője, a bankok elméletben 50%-ig terhelhetik a jövedelmed, de a valóságban ez inkább 30-40%, főleg ilyen fizunál, tehát 180000*0,35 = 63000 Ft-ig vagy terhelhető, így még 37000 Ft-ot fordíthatnál elméletben törlesztőre, ebbe egy 6 millió körüli hitel férne max bele.


De a bank nem adná meg szerintem a két hitelt egyszerre, és közel sem biztos, hogy a 7,5 millióért megvásárolt ingatlan esetén elérnétek a szükséges hitelbiztosítéki értéket. Próbáljátok meg a CSOK-ot beszámíttatni önerőnek.

2017. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így, ahogy van, felejtsd el.


Ingatlannál arra számolj, hogy 40% önerő + 60% hitel. Ez

kb az a határ, amikor nem kérnek plusz ingatlant bevonni

fedezetként.


Friss személyi kölcsön (nincs még sok hónapos törlesztési

múlt) mellé nem fognak jelzáloghitelt adni.


180 nettóra 1,5 milla személyi kölcsönhöz szerintem kevés,

bár bankja válogatja. 20%-al számolva egy évben "csak"

300e kamatot fizetnél, havi 25 ezer csak a kamat, sehol

a tőketörlesztés! És emellé még nincs ott a jelzáloghitel.


Erre mondják azt, hogy pénzügyi öngyilkosság...

2017. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Miért? Tényleg ennyire felelőtlenek az emberek?

Gyereked miből akarod nevelni? Ti miből akartok élni?

Hitelfelvétel előtt azért ilyen apróságokon érdemes elgondolkodni.

2017. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt a kérdést egyszer már megválaszoltuk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


Jó lenne, ha elhinnéd, hogy 2 hitelt egyszerre nem fogsz tudni felvenni!! De ha még esetleg olyan felelőtlen lenne a bank, hogy meg is adja, akkor a hitelbe megvásárolt HÁZ REZSIJÉT NEM TUDNÁD FIZETNI!! (villany,gáz, stb), mert arra már nem maradna pénzed...


Már annál a kérdésnél is írtam, hogy maradjatok még, gyűjtsetek, aztán ha lesz elég pénzetek az önerőhöz, akkor esetleg.

De ha nekünk semmiképpen nem hiszel, akkor menj be egy bankba és kérdezd meg, hogy vajon adnak-e személyi kölcsönt és lakáshitelt egyszerre a nettó 180 ezres fizetésedre.

A 28.500 ft-os Gyest meg felejtsd el (szerintem a bank sem veszi bele)- az kell a gyerekre, meg ha jól sejtem, abból nem is lehet tiltani, ha nem tudnátok fizetni a törlesztőrészleteket és végrehajtásra kerülne a sor.

2017. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De ha csak sima szemèlyi kölcsönt vennèk fel?

Azt megadnák s abból tudnánk intèzkedni plussz a csok-ból nem?

2017. aug. 20. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
es mibol fizetned a hitelt meg a szemelyi kolcsont, a gyerek mellett? ertsd mar meg, hogy irrealis celokat kergetsz, egyszeruen keves a jovedelmetek ahhoz hogy hitelkepesek legyetek. onero nuku, jovedelem majd' a minimumon, de neked ket hitel is kell... hat gratulalok, szavazz legkozelebb is, hatha a fidesz marad itt 40 evre...
2017. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!