Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt szeretném kérdezni hogy...

Azt szeretném kérdezni hogy veheteke fel hitelt illetve lakás hitelt az alábbi feltételekkel rendelkezve? Esetleg érdemese?

Figyelt kérdés

Használt lakást szeretnènk vásárolni a felesègemmel s a nyolc hónapos kisfiammal

A keresetem nettó 180 ezer a felesègem gyest ès családit kap

Otp-nèl vagyok ès semmilyen hitelem nem volt soha ès semmi ingatlan vagy ilyensmi nincs a nevemen

Csok plussz valamilyen hitel megoldásával szeretnènk ingatlant vásárolni max 3-4 millióig

Mik a feltètelek ehez ès èrdemese felvenni rá hitelt?


2017. aug. 17. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Törvényi rendelkezés, hogy a megvásárolni kívánt ingatlan vételárának MINIMUM 20 %-ával rendelkezni kell, mint önerő.

Esetetekben ez 800 ezer ft, azaz ennyivel kellene rendelkeznetek - minimum, mert a lakás megvásárlása után még van 4 % illeték is, ami 4 milliós lakásnál 160 ezer ft).


Kaphatnátok CSOK-ot (családi otthon kedvezmény) az 1 gyermek után, de:

"A használt lakóingatlanok vásárlása vagy bővítése esetén járó CSOK alapösszege 10%-kal emelkedik,

így egy gyermek után (az ingatlan méretétől függően) 550.000 - 600.000 Ft,"


Tehát ez azt jelenti, hogy még a CSOK igénylése esetén sem lenne meg az önerő (min. 1 millió ft) - hacsak nincs félretett pénzetek.

Érdemesebb lenne megvárni, amíg a feleséged is tud dolgozni, s akkor belefogni ilyenbe (gondolom szülőknél laktok)

2017. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen anyósomèknál lakunk egyenlőrre csak szeretnènk mi hamarabb házhoz jutni

Ès úgytudom három hónap próba idő s három hónap tehát hat hónap munkaviszony után adnak fel lakáshitelt vagy szemèlyi kölcsönt is

Ès azt önerőbe szeretnèm a kiválasztott ingatlanba ha lehetsèges ès kaphatoke egyálltalán?

2017. aug. 17. 11:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg èrdemese felvenni?
2017. aug. 17. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
ha veszel fel személyi kölcsönt önerőnek, nem hinném, hogy adna még mellé lakáshitelt. Lakáshitelnél a feleséged is mindenképpen beleveszik a hitelbe (kezesnek), de neki jelenleg nincsen beszámítható jövedelme. A bankok azt a 6hónapot csak írják, lakáshitelhez ennél azért többet szoktak nézni - a személyi kölcsön szerintem menne, de a lakáshitelt nem nagyon hiszem. A csoknak egyébként (meg a házvásárlásnak is) vannak plusz költségei: ügyvédi díj, földhivatal, lakásbiztosítás.... azokkal is számoljatok.
2017. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Èrtem

De èn csak vagy lakáshitelt vagy csak szemèlyi kölcsönt szeretnèk felvenni

Attól függ meilyk kedvezőbb s meilyket asják meg nekem

2017. aug. 17. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt - mondjuk szerintem nem is kapnál, mert 3 emberre ez nem nagy jövedelem.

Sajnos nem sikerül azt sem megértened, hogy a házvásárlásnak SZÁMOS JÁRULÉKOS KÖLTSÉGE VAN. Nincs olyan, hogy nem akarom: kötelező biztosítást kötni a megvásárolt házra - különben nem adnak hitelt.

Kötelező a bank által kiküldött értékbecslő és kötelező az ügyvéd által megkötött adásvételi szerződés, és kötelező a megvásárolt ház utáni illetéket befizetni, stb.


Személyi kölcsön+ lakáshitel pedig azt eredményezné - még ha meg is adná a bank, hogy a Törlesztőrészletek kifizetése után a megvásárolt háznak MÉG A REZSIJÉT SEM TUDNÁD FIZETNI!

Maradjatok és gyűjtsetek minél több pénzt a lábra álláshoz.

2017. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. aug. 17. 13:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Mèg azt szeretnèm kèrdezni ha esetleg elvesztem a munkahelyem s nyakamon a hitel olyankor mi törtènik ha rendesen nemtudom fizetni?
2017. aug. 18. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben viszik a házat, ti mentek, ahova tudtok, elárverezik (ha eladni nem tudják) és a maradék hitelt még mindig visszafizethetitek.
2017. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!