Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szombaton utaltak K&H-ról...

Tüske Dániel kérdése:

Szombaton utaltak K&H-ról OTP-re és még nem jött meg mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szombaton délután utaltak k&h-ról számlámra (OTP) és még nem jött meg, bizonylatot elülte alá is írta (online utalás volt) 80.000ft, Graz-ban lakik az illető, Kaposváron az öcsével találkoztam és ott adtam át a csomagot amit jofogás-on vett tőlem, szerintetek miért nem jött meg a pénz?!megjegyzem mínuszba vagyok -1990ft van a számlámon ha ez bármit is számít!lehet ezért nem jött még meg?
2017. aug. 2. 10:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Természetesen a legjobb ötlet volt kiírni a gyakorikerdesek.hu-ra ezt, idegeneknek akik semmit nem tudnak a számláidról. Véletlenül sem a bankokat kell megkérdezni.
2017. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

" 80.000ft, Graz-ban lakik az illető, Kaposváron az öcsével találkoztam és ott adtam át a csomagot amit jofogás-on vett tőlem, szerintetek miért nem jött meg a pénz?!"


Mert átvágtak...

Most komolyan odaadtál valakinek valamit 80 ezer ft-ért, amiért nem kaptad meg a pénzt??? Hát, ez nagyon drága tanulópénz lesz!!

Hadd találjam ki: az illetőnek sürgősen kellett a cucc, ezért az öccse vette át, aki majd kiviszi neki.

Nos, ha szombaton utalt, azt az utalást - mivel banki szünnap a hétvége - ezért BÁRMIKOR VISSZA LEHET VONNI.

Szombaton "utalta" vasárnap visszavonja, mivel hétfő reggelig úgysem teljesül...


Gondolom, se az öccséről, se az illetőről nem tudsz semmit - max ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést csalás miatt...

2017. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Nyomtasd ki a Jófogásos aukciódat, az illető által elküldött "bizonylatot", a levelezéseteket és irány a rendőrség.

"Szerencse" a szerencsétlenségben, hogy 50 ezer ft feletti értéknél már nem szabálysértés - tehát valamivel komolyabban fognak foglalkozni vele.

2017. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Rendben, teszek feljelentést, azért tudok ezt azt róluk Bodó Bence az öccse neve, Bodó Dominika-ak hívják aki elvileg küldte a pénzt, telefonszáma is megvan az öccsének!
2017. aug. 2. 11:44
 5/29 anonim ***** válasza:
Ha utaltak volna, már megkaptad volna, szóval nem utaltak neked semmit.
2017. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Na várj, elkapkodtam a dolgot - mert annyira csalás szagú a dolog (2,3 vagyok)


Mivel elég rövid idő telt el, előbb adjunk esélyt a dolognak és az "ártatlanság vélelmét" azért tartsuk be... :-)

Mielőtt feljelentést teszel, Fuss még egy kört": írd meg a vevőnek, hogy nem kaptad meg a pénzt, stb, és legyen szíves nézzen utána, mi lehet a probléma :-)

Ha egy héten belül nem kapod meg a pénzt, akkor nyugodtam írd meg neki, hogy feljelentést fogsz tenni a rendőrségen - hátha ettől megijed és fizet.

Ha erre sem, akkor pedig tényleg jelentsd fel....

2017. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
írtam neki,tegnap volt fent utoljára hajnali 03:46-kor aztán írtam neki egy regényt is, hogy felfogom jelenteni! de nagyon szépen köszönöm hogy segítesz! :) vannak még jó emberek is!
2017. aug. 2. 12:28
 8/29 A kérdező kommentje:

Ezt írta Szombaton!

Szia, egy kaposvári átvétel megoldható lenne? Én Grazban élek, de az öcsém kaposvári, én el tudnám utalni a gép + a benzin költséget (ha ez szükséges) és a bizonylatot elküldeni neked, a családom vasárnap este ér fel hozzám, indulásig jó lenne megoldani ha neked is megfelel, a pénzt hétfő reggel meg kapnád várom válaszod

2017. aug. 2. 13:13
 9/29 xswerdy ***** válasza:

azért a feljelentős levelet kicsit később kellett volna írni, miután látod, hogy fenn volt az oldalon azóta, hogy a finomabb érdeklődő levelet megírtad.


remélhetőleg az átutalási bizonylat nem volt eleve hamis, és tényleg csak visszavonta, így a számlaszáma alapján elég könnyen megtalálható.

2017. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
2017. aug. 2. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!