Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy cég főnöke építtet egy...

Ha egy cég főnöke építtet egy házat, de a cégnek több milliós adóssága van, nem költözhet be addig míg ki nem fizeti?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez?!
2017. júl. 27. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2017. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon kapcsolódnak egymáshoz. Ha betéti társaság beltagja abban az esetben van csak olyan, hogy ha a bt. felszámolásra kerül akkor a saját vagyonából kell fedeznie a tartozást. Ergo ilyen esetben elveszik a házát az adósság fedezésére. Minden más esetben a cég simán csődbe megy a főnök meg elvan az új házában.
2017. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

"de a cégnek több milliós adóssága van"


Ezt honnan tudod ? A főnökön meg a könyvelőn kívül más nem nagyon tudhat róla.

2017. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
E-beszámolón meg lehet nézni plusz azért a legtöbb cégnél ha nagy az adósság, bajban van a cég akkor ezeknek hamar híre szokott menni.
2017. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Irigykedünk, irigykedünk?
2017. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, tudom én sem értettem mi az összefüggés.

2. válaszoló, ne haragudj de nem tudom mi az a betéti társaság.

Utolsó, kinek irtad?

2017. júl. 28. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A betéti társaság lényegében egy cégforma, mint a kft, zrt, nyrt. Amúgy kicsi az esélye hogy Bt, csak leírtam hogy ez az egy eset van itthon amikor vkinek a háza is rámehet a cég adósságára. Minden más esetben a cég adósságát először úgy próbálják kiegyenlíteni, hogy ami a cég vagyona azt eladják és a befolyt pénzből fizetik ki a tartozást. Ha ez se elég a cég csődöt jelent és a végén akinek tartoznak hoppon marad, mert ha nincs már a cégnek olyan tulajdona amit pénzé tehetnek akkor nem tudják fizetni őket.

Ha pl kft akkor hiába van 30 milliós tartozása még a cégnek a felszámolás végén az nem lesz kifizetve annak akinek tartoznak. Ha viszont bt. Formában működött a cég akkor van egy beltag és kültag minimum akiké a cég. Ilyenkor ha a felszámol végén ott van a 30 millió tartozás még akkor előszedik a beltagot, hogy a saját vagyonából ezt fedezze. Ebben az esetben van hogy ha nincs 30 milliója csak úgy a bankban akkor viszik a házát, autót miegymást.

2017. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mostmár értem köszönöm.
2017. júl. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!