Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp Lakástakarékosságot...

Otp Lakástakarékosságot hamarabb megszakítani?

Figyelt kérdés
45hónapig szól a szerződés, még 6 hónap van belőle, a pénzt nem lakásra fogom költeni, sőt már most szükségem lenne rá, kérdésem az lenne ha 6 hónappal hamarabb kiveszem az egészet, akkor kb mennyit bukok rajta ahoz képest mintha végig fizetem és úgy kapom meg.

2017. jún. 27. 18:02
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem lakáscélra használod fel, akkor tökmindegy mikor szünteted meg. Kb azzal számolj, hogy kb az eddigi tőkebefizetéseidet (havi tényleges befizetés - 150Ft számlavezetés) kapod vissza. Azaz: bukod a teljes állami támogatást, a számlavezetési díjat, viszont kapsz némi kamatot. Nos, a kamat kevesebb, mint a havi 150Ft számlavezetés, így tulajdonképpen kevesebbet kapsz vissza, mint az összes befizetésed. Követelheti (levonhatja a kifizetésből) a bank a szerződéskötéskor kapott kedvezményeket.
2017. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiegészítem első válaszát: ha végig futna és lakásra használnád, akkor az állam évi 72 ezerrel támogatja, tehát ha nem lakás célra használod fel, akkor ez is bukta (azaz nem kapod meg), ez össz kb. 288 ezer ft.


A többi meg úgy van, ahogy első írta :-)

2017. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha hamarabb felmondod, az eddig befizetett összeg 3 százalékát levonhatják
2017. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cukicsillag2017 válasza:
Mikor mi tavaly megszüntettük elég mínuszosan jöttünk ki belőle. Kellett a pénz csak azért volt (amúgy egy tök jó megtakarítási formának tartom). Ki kellett fizetni a szerződésfelmondási díjat, valamint annak az összegnek a 3%-át levonták, amit mi fizettünk be (állami támogatás nélkül), kifizettették a helyszíni kifizetés díját, sőt azt az összeget is ami a mindenkori nyitási költség. Szóval minimum 30.000 forinttal kaptunk kevesebbet mint "kellett" volna. Akkor muszáj volt valamihez nyúlni...amúgy tényleg jó dolog.
2017. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Megjegyzés: ha jól tudom, akkor a 3%-ot csak olyankor kell kifizetni ha "azonnal" (ami talán 1-2 hét) kéred a pénzt. Ha megszünteted és 2-3 hónap múlva is jó, akkor ezt nem kell fizetni (persze ha sürgős a pénz, akkor sürgős). Ez szerintem a normál lejáratkor-felhasználáskor is így van, és ha minden igaz sürgősségi kifizetés felárnak nevezi az OTP.
2017. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így igaz, a 3%-ot gyorsított kiutalás esetén vonják.
2017. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!