Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez létezik? Ezt nem hiszem...

Ez létezik? Ezt nem hiszem el! Miféle dolog az, hogy hamarosan minden bankkártya PayPass-os lesz és nem is lehet egyetlen magyarországi banknál se mást választani, avgy letiltani ezt a funkciót?

Figyelt kérdés
Hogy lehet hogy rákényszerítik az embert, hogy ilyen csökkentett biztonságú kártyát kelljen használjon mindenki?

2017. jún. 19. 21:35
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"3 percen belül dél-kongóban valaki már vásárol is szolgáltatásokat a neten a te kártyaadataiddal"


ezt továbbra is ugyanúgy megteheti a neten! ebben semmi különbség nem lesz!

2017. jún. 20. 15:16
 22/27 A kérdező kommentje:

"Ha ellopják a kártyádat az első vásárlás után észreveszed és letiltod."


Alapvetően nem csak ez a baj. Amikor a régi kártyát használom, akkor tudom, hogy amikor a pinkódot bepötyögöm, akkor történik egy darab fizetés és elteszem a számlát.

A PayPass-al viszont meg lehet csinálni, hogy trükkös módon többször érintik hozzá, és én erről nem tudok. Nem akarok minden vásárlás után felmenni a netbankra, hiyg ellenőrizzem, tényleg az történt-e, amit gondolok, hogy történt.

2017. jún. 20. 15:18
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a 3. javaslat.

Csak saját felelősségre.


Érdemesebb lenne inkább bevágni, mint átlyukasztani.

És a szerzővel ellentétben inkább ne érintse a mágnescsíkot.

Ha ATM érzékeli, nehogy elvegye vagy visszadobja.

2017. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 xswerdy ***** válasza:
17%
ha pin kódos fizetésnél elteszed a számlát (gondolom, ez alatt a pos terminál nyugtáját érted), és hó végén egyeztetsz, akkor azt megteheted PayPass esetén is. Ugyan úgy kapsz nyugtát. Amúgy a PayPass elfogadóhelyeken te magad érinted oda a kártyát, nem lehet kétszer lehúzni. Engem mindenütt megkérdeznek, hogy mehet-e a paypass, bármikor választhatod a hagyományos megoldást.
2017. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
93%

#22


"A PayPass-al viszont meg lehet csinálni, hogy trükkös módon többször érintik hozzá, és én erről nem tudok. "


NEEEM!


Egyrészt a kártya a te kezedben van végig, nem adod oda, másrészt hiába érinti oda többször, csak egy összeget tud lehúzni róla, azt amelyik a gépben van.

A következő fizetéshez ennek az elsőnek le kell zárulnia...


Nem baj, ha nem értesz hozzá, de akkor tájékozódj, ahelyett, hogy elkezdesz rettegni valamitől amit nem is ismersz!

2017. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező az ékes példa annak, hogy valaki hülye valamihez de véleménye az van, amit hangoztat is heted hét határban...


Csak pár példa a feneketlen sötétségre:

"Arról már nem is beszélek, hogy még az állam is rádkényszerítette egy időben, de nem tesz azért hogy ez a piac minnél szélesebb legyen, hanem inkább szűkíti."

Ezt a mondatot te érted? Mert értelme nincs az tuti..


"Ha kevés a pénztáros, a boltnak valóban jobb"

Ha a bolt kevés pénztárost akar akkor önfizető kasszákat telepít, nem globális összeesküvést szervez a kártyakibocsátókkal...


"ezt továbbra is ugyanúgy megteheti a neten! ebben semmi különbség nem lesz!"

De lesz, ugyanis NEM ADOD ODA SENKNEK A KÁRTYÁDAT. Olyan nehéz ezt megérteni? Sosem értettem az olyan hülyéket akiknek paypassos kártyájuk van és odaadja az eladónak, hogy "pittyentse le" mikor az orra előtt van terminál.


"A PayPass-al viszont meg lehet csinálni, hogy trükkös módon többször érintik hozzá, és én erről nem tudok."

Ebből látszik, hogy milyen szinten sötét vagy a témában. Nem, nem lehet "többször hozzáérinteni" a kártyát és többszörös tranzakciót végezni. Ennyit erről..


Na jöhet a sértődött lepontozás és a következő kör okoskodás, addig bekészítjük a popcornt!

2017. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
88%

Van két további dolog amiről még nem esett szó:

1. Ha nem tetszik a paypass rendszer, kérj American Express kártyát, a kéken például nincs ilyen.

2. Be lehet állítani értékhatárt a paypass pin kód kéréséhez is, az 5000 forint csak az alap, annál lehet lejjebb is menni - ez bankfüggő.


További biztonsági elem az SMS értesítés minden tranzakcióról. Nekem ez van beállítva, így aztán akármi történik, rögtön tudomást szerzek róla, és előttem már elmagyarázták, hogy mit lehet tenni illetéktelen "pénzlevétellel".

Nem utolsósorban jóval nagyobb az esélye annak, hogy ellopják a kártyádat, semmint hogy a tömött buszon valaki mobil kártyaolvasóval végigtaperol és lehúz 4999 forinttal, amit aztán nehezen magyaráz meg, amikor bejelented a banknak a dolgot.

2017. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!