Ha az ördögi kör a végéhez közeledik, akkor is úszhat az ingatlan?
A közjegyzőnek lehet, hogy több munka, de az hogy lemondasz az örökségről egyedül a te döntésed, a bankot tájékoztatni kell erről, nem kell a beleegyezését kérni.
Közjegyzőt keressél, ne a polgármesteri hivatal jegyzőjét.
Egyik szomszédunk a Merkantillal úgy tudott megegyezni, hogy az elhunyt édesapja tőketartozását kamatmentes tartozássá tették, tehát az örökösöknek csak a hátralévő tőkét kellett megfizetniük, ami esetükben már csak 150 eFt volt.
Ők jól jártak végül, mert a tisztességes elszámolással kb. ennyit vissza is kaptak.
6 év (72 hónap alatt) havi 40 eFt = 2,88 mFt
A kamat már így is elég jó (negatív), ezt hazánkban nehezen tudom elképzelni.
Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de nem kaptam értesítést a portál üzemeltetőjétől, hogy újabb hozzászólás lett feltéve ez ügyben.
Azt írod, hogy nem is tudtál a kölcsönről hosszú ideig. Ezek szerint a bankkal kötött szerződésben nem vagy megnevezve. Nem vagy se adóstárs, se zálogkötelezett, sem kezes. Ebből az is következik, hogy a földhivatali tulajdonlapon sem szerepel a neved: nem vagy sem résztulajdonos, sem haszonélvező. Ha ez így van, akkor csak a Te döntésed, hogy elhalálozás esetén a hagyatéki tárgyaláson elfogadod-e a hagyatékot, vagy sem.
Az, hogy a bank tudni akar róla, természetes, de ez nem jelenti azt, hogy beleszólása van a döntésedbe: hogy abba ő beleegyezhet vagy megvétózhatná. Ő csak tudhat róla és tudomásul veheti a döntésedet.
Itt egy cikk ebben a témakörben:
Az államra száll a devizahitel, ha minden örökös visszautasítja
Jelzálog biztosítékú banki kölcsönszerződésnél kötelező kötni lakásbiztosítást. Ezekben a biztosítási szerződésekben a "kedvezményezett" a bank, nem pedig a tulajdonos. Kár esetén a banknak fizetnek, nem a tulajdonosnak, viszont a biztosítás díját "természetesen" a tulajdonosnak kell fizetnie. Ezzel biztosítja be a bank a tulajdonos költségére, hogy ha a jelzálog tárgya megsemmisül (pl. elviszi az árvíz a lakást), akkor is legyen fedezete a kölcsönnek.
A bank nemcsak azt nem tolerálja, ha a törlesztőrészletet nem fizeti a tulajdonos, hanem azt sem, ha a biztosítás felmondja a biztosítós cég díj meg nem fizetés miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!