Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 5 hete várjuk a hitelelbírá...

Ha 5 hete várjuk a hitelelbírás eredményét az azt jelenti hogy nem fogjuk megkapni?

Figyelt kérdés
Bárkivel beszéltem, nekik eddigre már át is volt utalva a pénz. Minden papírt beadtunk, minden rendben volt. Az ügyintézö se tud semmit, azt mondja várjunk még! Viszont a 8 hét amit a céggel kötöttünk akitöl vennénk a lakást most fog jövö héten lejárni. Sajnos az elején sok papírt újra ki kellett kérnünk így vesztettünk az idöponttól 2 hetet. Nagy cég, futószalagon adják át a lakásokat. Félünk hogy amint letelik a 8 hét viszik a 20% önerönket.
2017. máj. 24. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Konkrét információk hiányában itt senki nem tud neked használható tanácsokat adni.

SOS menj be a bankba és kérj segítséget, kérd a soronkívüliséget, ha közeleg a fizetési határidő.

Mi itt nem tudhatjuk, miért csúsztatok 2 hetet, miért kellett újra papírokat beadni.


Nekem volt olyan ügyletem, ami egy hét alatt lezajlott, de olyan is volt, ami sok hónapig tartott, mert nagyon összetett volt az egész.

2017. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Olyan nincs, hogy az ügyintéző nem tud semmit (illetve van, csak nem OTP?). Pontosan látja, hogy hol a papír. Fel lehet hívni a hitelbírálatért felelős osztályt is.


Az adásvételi szerződéskor ha adtatok foglalót, és ha nincs külön kitétel a hitelbírálattal kapcsolatos csúszásra, azt viheti az eladó. Az önerőt remélem nem teljes összegében foglalóként adtátok...


Fel kell hívni a hitelbírálatért felelős részleget. Javaslom előbb a fiókvezetővel egyeztetni, ő beszélő viszonyban szokott lenni velük. Kérdés, mennyire segítőkész.

2017. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ügyintézők sok helyen csak annyit látnak, hogy melyik központi osztályon van az ügy. De hitelbírálót pont nem lehet felhívni. Őket személyesen sem lehet felkeresni, ha valaki éppen a központban van. Maximum e-mailt lehet nekik írni vagy van közös e-mail fiókjuk és oda lehet írni nekik. Én bankban dolgozom, így is másfél hónap volt, mire megkaptam a hitelt. Az értékbecslést háromszor kellett javítani, akkora egy hülye volt az értékbecslő, és hasonló szép dolgok. Mondjuk mi éppen ezért közel fél éves határidőt írtunk az adásvételi szerződésbe, így nyugodtan aludtam, míg a központban tologatták jobbra-balra az aktát... Mert sokszor csak az történt. Előterjesztő a bírálónak, bíráló az előterjesztőnek. Mondjuk ez is nagyon logikus, hogy egy-egy hiba után visszadobják, és várni kell napokat, míg javítják, majd találnak újabb hibát, és újra visszadobják. Nem ám, végignéznék az egészet és azt mondanák, hogy nah öcsém itt van ez a 10 pont, javítsd ki. Mennyivel hatékonyabb lenne!
2017. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit még elfelejtettem írni.

Hogyha határidős az ügylet, akkor be szokták állítani, hogy az adott napig, azért fusson ki az ügy. Így előtte pár nappal azért előreveszik és gyorsan végigzongorázzák. De csak, ha nem az ügyfél hibájából csúszott az ügy és nem irracionálisan rövid a határidő. Tehát ha valaki megad egy egy hónapos határidőt, de a kérelmet csak két héttel előtte adja be és akkor is hiányos dokumentumokkal, akkor nem bíbelődnek vele.

2017. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 2 hét csúszás amiatt volt, mert kikértük a feleségemmel a jövedelemigazolásokat a bank formanyomtatványára, DE:


Hétfön indítottuk el a hitelfelvételt, akkor adták oda a papírt.

Szerdán fogadott minket a HR.

Péntek délután kaptuk meg az igazolásokat.

Hétfön bevittük, de kiderült hogy pont változott a formanyomtatvány, így azt már nem fogadják el, hiába van kitöltve, leigazolva.

Aznap adtak újat, de újabb 1 hét volt elintézni. Így lett 2 hét csúszás.


Sajnos a teljes önerönket bukjuk ha nem sikerül, mert foglalónak írták be. Ragaszkodtak hozzá, ha nem megyünk bele eladták volna másnak.


Az ügyintézö nem mond semmit, azt mondja ö nem tudhat semmit ez töle független. A fiókigazgató se tud semmit tenni. Várjunk ...


Most már csak a cég joindulatán múlik minden, csak sajnos nagyobb cég, személyesen nem tudunk senkivel beszélni aki tulajdonos lenne, hogy hassunk rá.

2017. máj. 25. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a Munkáltatói Igazolás nem megfelelő formanyomtatványon lett beadva, akkor a hitelbírálati folyamat csak onnantól indul, amikor ezt pótoltátok.
2017. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!