Ez a tőzsde? Hogy működik ez pontosan?
Példa:
Veszek 2.500 dollárt 717.500 forintért = Árfolyam: 287
MEGVÁROM MÍG EMELKEDIK, és utána?
Eladok 2.500 dollárt 750.000 forintért = Árfolyam: 300
Hasznom rajta: + 33.000 Forint
Így működne alaphangon? Csak elméletben érdekel, sosem értettem hogy működik.
Durva példa tudom, és az már baj lenne ha akkorát változna az USD, de csak minta. Így mennek ezek a dolgok? Tudom hogy naprakésznek kell lenni, stb.
Igen, a tőzsdén úgy lehet pénzt keresni, hogy veszel valamit (kötvény, részvény, pénz, áru, derivatív termékek) és ha szerencséd van, akkor később drágábban el tudod adni. Ha nincs, akkor meg olcsóbban adod el, és akkor buktál.
De hogy mit is akarsz megtudni ezzel a kérdéssel, azt nem igazán értem.
Igen, valahogy így működik a tőzsde.
Ez a long pozíció, amiről beszélsz.
Van ennek az ellentettje is. Ha úgy érzed, hogy esni fog az árfolyam, akkor eladással is kezdhetsz. És majd ha a béka feneke alatt lesz az árfolyam, visszavásárolod. Ez meg a short. (Eladni ilyenkor úgy tudsz, hogy a brókercéged kölcsönad addig...)
Nyithatsz értékpapírszámlát sok helyen, és akkor vehetsz részvényeket pár gombnyomással. Nem kell semmi engedély hozzá.
A nyereségből viszont adózni kell, és az adóbevallásról neked kell gondoskodni. Ha pl. eddig a munkahelyed csinálta az adóbevallásodat, akkor ezután neked kell (vagy fizetsz valakinek aki megcsinálja) Vannak más költségek is, számlavezetési díj, tranzakciós díjak, ilyesmi
Kezdőként viszont lehet hogy jobb először a befektetési alapok világával megismerkedni, mint rögtön egyedi részvényeket venni.
Sok helyen lehet demó számlát is nyitni, ahol játékpénzzel, de valódi árfolyamok alapján gyakorolhatod a kereskedést.
Akárhogy is, az aktuális adózási szabályokkal legyél tisztában, mielőtt belekezdesz. Nem tudom, megvan-e még a TBSZ (tartós befektetési számla) nevű konstrukció, azzal pl. kedvezőbbek az adózási feltételek.
Érdemes tisztában lenni azzal amit csinálsz, bármi legyen is az. Olvass sokat a témáról mielőtt belevágsz.Szoktak lenni nyilvános előadások, szeimináriumok is. A minimum amit tudni kell, hogy hogy működik a tőzsde, mivel lehet ott kereskedni, és milyen fajta megbízások vannak, plusz a kockázatkezelés alapjai.
A helyes sorrend pedig (szerintem) befektetési alapok (ehhez nem fontos tudni a fentieket), magyar részvények, (opcionálisan külföldi részvények) és csak utána Forex.
A legfontosabb olvasnivalók (megint csak szerintem, de kis guglizással találsz még tucatnyi témába vágó oldalt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!