Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Öt éve negatívba megy a...

Gyula1971 kérdése:

Öt éve negatívba megy a bankszámlám a nem fizetett hitel miatt?

Figyelt kérdés

Korábbi devizahitelt 2012-óta nem tudom fizetni. A bank eladta követeléskezelőnek a tartozást. De a negatív bankszámla tételt nem adta át a hitellel együtt,miért?

Jön továbbra is a kivonat negatív-egyenleggel.


Ez egy 2008-as jövedelem igazolás nélküli CHF-jelzáloghitel,anno adtak még szociális ellátáson élő egyedül állónak is,ha nem volt BÁR-listán,és volt megfelelő ingatlan fedezete.


2017. máj. 10. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a jelzáloghitel más, mint a bankszámla.


Azóta miért nem szüntetted meg? Csak magaddal tolsz ki,mert ki kell majd fizetned.

Nem,nem úszod meg.

2017. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jelzáloghitelt adta el, de a bankszámlád ettől független. Az egy dolog, hogy esetleg onnan vonták a havi törlesztőket, régen, mielőtt felmondták a hitelt.


A bankszámla szerződést (nem a hitelszerződést) még nem mondta fel a bank? Mert ha hosszú időn át negatív azt is felmondja és a tartozás megfizetésére felszólít, majd utána azt a tartozást is eladja.

Ilyen kisebb tartozásokat általában eladják, nem saját maguk hajtják be.


A nagyobb, főleg jelzáloghiteleket viszont ritkábban értékesítik.


Melyik bank ez?

2017. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A helyzet,hogy a hitel 2012-es nem fizetése után én meg akartam szüntetni a bankszámlát,de nem lehetett,amíg a hitel élő. Ez élő volt jelen év márciusáig!!


Korábban nem akarta a bank,hogy jogi útra tereljem,ezért még a hitel folyósítása után,mivel jövedelemmel nem rendelkezővel kötöttek jelzálog alapú szerződést 28-ezer CHF-2008-ban szabad felhasználású jelzáloghitel volt. ,pár hónap múlva már a hitel kiadása után a nyakukon voltam a bankfiókba,nem bírom,nem bírom fizetni...


Megnyugtattak,tudunk segíteni,az ingatlan érték alapján nyitunk egy új igénylést,2009-ben már EUR-alapon,de tudunk még folyósítani 4000-EUR-hitelt.


Ezzel el voltam 1-évig,aztán megint a nyakukra járta a fiókba. Nem szerették,de keserű mosollyal az arcukon fogadtak.

Újabb megoldásként nyitottak egy áthidaló hitelkeretet 24-hónapra,így 70%-al csökkent a havi részlet. Ez lejárt 2011 végén.

2012-től már semmit nem tudok fizetni...


Aztán még 2013 januárjában felajánlottak forintban 1.5 milliót áthidaló hitelként. Ezen csodálkoztam mert egyszer már áthidaltak 24-hónapra alig bírtam a csökkentettet is fizetni.

Megírtam nekik 2013 januárjában,én havi 30-ezerből élek, most is úgy mint 10-éve,azt békén hagytak.


Tavaly ősszel kellett ezekhez a nem teljesítő hitelekhez hozzányúlni MNB-ajánlására.

2017. máj. 11. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát összegezve. Felvettél egy hitelt munkahely nélkül.

Aztán nem tudtad fizetni, ezért felvettél megint egy hitelt, mert ... (???). Gondoltad idő közben lett pénzed vagymi?

Aztán felvettél egy még újabb hitelt (ha már az előző 2 is milyen jól szuperált), amit természetesen megint nem tudsz fizetni (hogy is tudnád, ha egyszerűen nem tudsz pénzt keresni).

Ráadásul szabadfelhasználású hitel.

Mondjuk ne aggódj, nagyon nem lesz min végrehajtani. Az is igaz, hogy gyakorlatilag életed végéig nem kell aggódnod semmi saját tulajdon miatt.

2017. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így van,majdnem 4-hitelt vettem fel,de csak 3-hitelt vállaltam be.

Tehát össze-vissza hiteleztek,egy rokkant járadékost!:-D

De valahogy másként kezeltek,észre vettem rajtuk,állandóan a nyakukra járta.

Nem bírom,nem bírom fizetni...


Még 2011-őszén akkor még PSZAF-javasolta a bírósági utat,de ez PTK-tehát nem gazdasági-bankszakmai ügy.

Én ezt az akkori PSZAF-levelet bevittem a fiókba,ott lemásolták,aztán kávéval kínáltak.

Szóval észrevettem csak az autómata rendszer küldte a számlakivonatot,de békén hagytak.

2017. máj. 12. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!