Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kifizetem az adósságomat...

Gyulasan kérdése:

Ha kifizetem az adósságomat milyen módon szünik meg a végrehajtás a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Tartozom egy pénzintézetnek lényegtelen milyen okból kifolyólag (személyi kölcsön, bebuktam...) ami már sajnos odáig fajult, hogy önálló bírósági végrehajtó vonja a fizetésem 33+8 százalékát.8% a behajtó jutaléka. Adódott most egy olyan lehetőségem, hogy a pénzintézet felé egy összegben rendezni tudnám a még fent álló tartozásomat. De. Ha ez megtörténik, akkor a végrehajtó hogy esik ki a mózeskosárból? Úgy értem hogy az adósságom rendezését követően a végrehajtó követelhet-e még rajtam valamit, vagy mivel már nem tartozom automatikusan elfelejtjük egymást?
2017. máj. 8. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a pénzintézetnek nem tudsz fizetni mert kiadta követeléskezelő cégnek.Tehát már nekik tartozol.

Ha önként hajlandó vagy fizetni, úgy van, hogy a kamatok egy részét elengedik, tehát érdemes egyezkedni.

Hogy "levegyék a végrehajtást" annak is lesz költsége, de mindenről fognak küldeni levelet.

2017. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem követeléskezelő, hanem önálló bírósági végrehajtó, de ma pont beszéltem a pénzintézettel akik nagyon örültek a szándékomnak de arról nem tudtak pontos tájékoztatást adni hogy mikorra keveredhetek ki ebből. Persze felhívtam a végrehajtót is, ugyanezt a történetet felvázoltam, de közölték hogy telefonban nem tudnak tájékoztatni hiába azonosítottam be magam, küldjek emailt. A levelező rendszerem szerint még meg se nyitották... 😀 szóval engem az érdekelne hogy ha a tényleges tartozásomat kinullázom, akkor a végrehajtó mit kérhet rajtam még számon?
2017. máj. 8. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, melyik városban van ez a végrehajtó?

Velem pont így bánik egy ilyen "cég", annyi különbséggel, hogy engem soha nem kerestek meg, hanem egyből a fizetésem tiltják. Pedig pár millió pihen a számlámon.

2017. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy tartozás már végrehajtási szakban van, akkor csak a végrehajtónak tudsz fizetni.

Illetve ha mégis a banknak akarsz, akkor is az kell, hogy végrehajtó is jóváhagyja az egyességet, melynek során közli, hogy mennyi az ő munkadíja, költségátalánya, stb..., egyszóval ő mennyi pénzt számolt fel.


Ezeket egyben kell megfizetned.

De legegyszerűbb és a legbiztosabb a végrehajtónak megfizetni.

Ő természetesen először a saját költségeit, munkadíját vonja le belőle, tehát hogy a banki hiteled megszűnjön mindenképpen ezt is ki kell fizetned és előbb ezt.


Ha a banknak fizetnél rögtön, még ha a bank le is zárná a hitelszámlát, a végrehajtó akkor is jogosan követelhetné az ő költségeit, munkadíját.


Ha a bank a hitel kifizetése után visszavonja a végrehajtási kérelmét, akkor pedig minden végrehajtói költség, munkadíj a végrehajtást kérőt terheli. A bank ezt úgysem vállalja.



Ebben a szakaszban, már nem tudod csak azt az összeget rendezni amit a bank kér.


Hidd el, nem lesz jobb, ha megpróbálod, mert a végén marad tartozásod, amit a végrehajtó követelni fog és neki éppen elég eszköztára van, hogy érvényesítse.



Járható út, hogy kifizetsz amit tudsz és ha a banki tartozásból még így is marad valamennyi (mivel ugye előbb a végrehajtó kiveszi az összegből a saját részét), akkor arra részletfizetési megállapodást köss a bankkal.

Természetesen ehhez is kell, hogy a végrehajtó beleegyezzen illetve a bank visszavonja a kérelmét.


Ilyenkor új hitelszerződés jön létre a bankkal.



Amit az utolsó írt, annyira katyvasz, hogy ne hallgass rá! Az önálló bírósági végrehajtó és a behajtócég fogalmát is keveri. Értelmezhetetlen.

2017. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami előbb kimaradt:

Arra van mód, hogy a bankkal megegyezz az adósság egy részének elengedéséről. A bank ilyenkor ezt jelzi a végrehajtó felé, hogy leszállította a követelés értékét.


De ilyenkor is első a végrehajtó része, csak így már talán a rendelkezésedre álló összeg futja a végrehajtót és a bankot is.



Amit előbb írtam, hogy a pénzintézettel új szerződés jön létre. Talán ezen meglepődsz hiszen a KHR státuszod miatt, nem vagy hitelképes.

Viszont amikor a korábbi hitelre új részletfizetési megállapodást köt a bank az ügyféllel, akkor nem kizáró ok a negatív KHR státusz. Hiszen éppen a bukott hitelt akarják így újra működőképessé tenni.

Másik banktól természetesen már nem tudnál felvenni adósságrendező hitelt, de nem is azt akarsz.

2017. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ ☺
2017. máj. 9. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van.


A tartozás és a végrehajtó díjának rendezése után a végrehajtó felszabadítja a jövedelmed, tehát feloldja a bérletiltást a munkáltatónál.


Olyan pedig nincs, hogy 33 % + 8 % behajtási jutalék letiltás.

Egy tartozás esetén maximum 33 % tiltható, több tartozás esetén is maximum 50 %. A nettó bér után számolva. Ha ennél többet von a munkáltató, akkor az jogszerűtlen, jogszabályellenes!


A 33 %-os letiltást úgy fogja "elkönyvelni" a végrehajtó, hogy abból a jutalékát, költségeit fogja előbb kiegyenlíteni, utána a fő-tartozásba tudja be.

2017. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!