Így kaphatok hitelt?

Figyelt kérdés
Utolsó éves egyetemista vagyok az orvosin és államilag finanszírpzottra mentem. Ki szeretnék menni Amerikába dolgozni de ahhoz le kell tennem az USMLE vizsgát aminek az ára 300.000Ft es a felkészítő online tanfolyamok rá pedig 1.500.000Ftba kerülnek. Emellett kellene pénz a repjegyre és az első hónapban a lakhatásra...tehát ez amit most így felsoroltam kb 2.300.000Ft összesen. Arra lennék kíváncsi hogy az egyetem elvégzése után kaphatok-e olyan hitelt amit csak akkor kell elkezdenem visszafizetni ha elkezdek dolgozni? Valami olyan hitel kéne ami hasonlóa diákhitelhez
2017. máj. 4. 05:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen hitel. Egyik bank sem ad a "majd ha lesz munkám, fizetek" érvre.
2017. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Személyi kölcsönök vannak, de a THM-et nagyon nézd meg, hatalmas a szórás.
2017. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megkérdezed magad, hogy a saját helyzetedben lévő embernek adnál-e 2,3millió hitelt akkor te is nemet mondanál. Ez az összeg nem sok, max. pár éven belül össze tudod gyűjteni ha nem költöd a fizetésed hülyeségekre.
2017. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hitelt nem adnak úgy, hogy nincs bevételed, azaz fedezet. Kölcsönök vannak, de azokkal úgy el lehet úszni, hogy öregkorodig is törlesztheted. Nem érdemes belevágni semmibe, ha még a repjegy ára sincs meg. Gyakorlatilag nulla a tőkéd. Ráadásul ha dolgoznál, akkor munkavállalóként kivándorlási kérelmet kell beadnod az USA-nak, és a folyamat kb 2. vagy 3. stádiumában (országonként változik) ellenőrzik, mekkora tőkével jössz. Ebből csak akkor engednek, ha már van állásod, ami vár kinn. Tehát az, hogy épp annyi kölcsönt felveszel, ami ott hirtelen tűzoltásnak fedez mindent, nem elég. azt várják el, hogy legyen annyi anyagi háttered, hogy akkor is megállj a lábadon, ha elvesztenéd a munkád, vagy nem kapnál.

Másik lehetőség, hogy valaki kezességet vállal érted odakinn, de némi tőke akkor is kell.

Ezt a tőkét leellenőrzik (bepillantanak a bankszámládra).


Tehát vagy pénzt gyűjtesz, vagy sokkal nagyobb összegre lesz szükséged, mint 2.3 millió. Nagyon át kell gondolni, mert ha el is kezdesz odakinn dolgozni, ha közben idehaza törlesztesz, úgy nagyon nehéz lesz.

Utána kell nézni annak is, elfogadnak-e kölcsönből származó tőkét, mert az is lehet, hogy nem.


Szóval a folyamat nem a nyelvvizsgával kezdődik, hanem hivatalos kérelemmel, csak utána jönnek a megmérettetések.

2017. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!