Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy pár egyik tagjának van...

Ha egy pár egyik tagjának van csak munkahelye de jól fizető igényelhető csok?

Figyelt kérdés

Kata-s vállalkozó vagyok, csak idén kezdtem havi bevételem tisztán 5-600.000 Ft. Párom segít nekem de ő egyenlőre nincs bejelentve.

Decemberben lesz az esküvő, jövő nyáron néznénk házat.

Vagy használt házra vagy építkeznénk. A kérdés annyi, ha 1 fizetés fedezi bőven a hitelt, akkor már igényelhetjük? (úgy tudom 0 gyereknél kell 5m ft fedezet a nagy csoknál, az meg van, ha ez még mindig szükséges)

Vagy mindkét félnek kell lennie munkahelyének? Előre is köszönöm a válaszokat :)


2017. máj. 3. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igényelni lehet, de koránt sem biztos, hogy megkapjátok.

Nomeg, nulla gyerekre én biztos nem vállalnám be a hitelt, pláne ettől a mocskos államtól!

2017. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"0 gyereknél kell 5m ft fedezet a nagy csoknál". Ez alatt mit értesz?
2017. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

mivel nincs még egy ilyen ország, ahol ennyi kedvezményt kapnak a fiatal szülők, pláne magyarországon van egyedül ilyen hosszú gyes nem panaszkodom.

10 év van a 3 gyerekre, és ha nem jön össze örökbe fogadunk ez alap nálunk :)

Köszönöm a választ

2017. máj. 3. 11:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kata-s vállalkozó vagyok, csak idén kezdtem havi bevételem tisztán 5-600.000 Ft."

1.- KATA-s vállalkozó SEMMILYEN HITELT NEM KAP!!! Tudom, tapasztalat. Még egy hitelkártyát sem...

2.- ha véletlenül mégis kapnál, csak LEZÁRT ÜZLETI ÉV UTÁN adnak jövedelemigazolást. Ha nem jan.1-én kezdted a vállalkozást, akkor semmi esély, hogy adjanak hitelt

3. hiába 500 ezer ft a bevételed, KATA-s vállalkozónál csak a 86 ezer ft-ot veszik figyelembe, ami után adózol (havi 50 ezres adózásnál), esetleg a 75 ezres adózásnál a 130 valahányezer ft-ot. Ha teljes lezárt üzleti éved van havi 75 ezres adózással, akkor talán-talán szóbaáll Veled a bank - egyébként tuti nem.

2017. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és "Ha egy pár egyik tagjának van csak munkahelye"


A bank szemében a vállalkozónak nincs munkahelye, csak egy bizonytalan valaki... (tekintettel arra, hogy akár másnap megszüntetheted vagy szüneteltetheted a vállalkozásodat)


Hiába érkezik havonta elég szép összeg a számlámra, 6 éve vagyok vállalkozó, 20 éve vezetem annál a banknál a számlám, mégsem kaptam egy nyomorult folyószámla hitelkeretet sem - pusztán azért, mert nem "munkabér" címén jött a bevétel.

2017. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nincs még egy ilyen ország, ahol ennyi kedvezményt kapnak a fiatal szülők"


Ééérdekes, én nem látom ezt a bőkezűséget. Csak akkor kapsz bármit, ha bevállalod, hogy 3 gyereket gyártasz a kormánynak. Kösz, de nem. Egy gyereket esetleg akartam volna, de még azt sem teremtik meg, hogy kedved legyen egyáltalán belevágni. Pl. egy 40 éves panellakásra is tartja a markát az állam, hogy "vagyonszerzési illeték", hát pont az ilyeneket és hasonlókat kéne lenyelni, hogy az embernek egyáltalán kedve legyen elkezdeni a saját életet! Amíg én nem érzem magam biztosan, hogy fent tudom tartani magam normális színvonalon, addig nem fogok gyereket vállalni, mert nem őrültem meg.

Továbbá senki kedvéért nem fogok 30 évre eladósodni, max 10-15 év.

De ugye a CSOK-ra csak új lakást lehet venni, ami legalább 20-25 millió szóval nem úszod meg, hogy nyugdíjig fizesd a hitelt.

2017. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermeket nem lehet vállalni, csak kettőt. Az tud a 10M CSOK-hoz hozzájutni, akinek már legalább egy gyermeke van és ez mellé vállal még két gyereket.
2017. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) a 10+10 igényelhető 0-val, a használt háznál van az 1 megszabás.

Azthiszem akkor beszélek egy könyvelővel, köszönöm :)

2017. máj. 3. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Hasonló cipőben evezünk és mi pont tegnap adtuk be a hitelkérelmet a bankba. (vagyis a hitelügyintézőnk)


Előttem páran írták már, hogy lezárt üzleti év után lehet, igen sajnos ez így van, ráadásul egy TELJES 12 hónapos 365 napoból álló üzleti év kell hozzá. (szerencsére 2013 szept 24 óta csinálom)


A jövedelem: látom neked is kb annyi bevételed van, mint nekem. Tavaly 6M HUF alatt pár forintal zártam az évet, a NAV jövedelem igazolása kevesebbet, nem havi 500e HUF-ot, hanem havi 300e HUF körül állítottak ki jövedelem igazolást. (A havi 500-ból természetesen lejön a NAV felé fizetendő 50e HUF) Lévén, hogy idén 8M HUF lehet a max alanyi adó mentesen, és mivel te többet keresel, valószínű, hogy 300e HUF felett lesz a jövedelem igazolásod a NAV-tól.


Melyik bank? Én győri vagyok és itt van egy osztrák banknak a leányvállalata - az Oberbanknak. Más bank szóba sem jöhet, hiszen tényleg minimálbérként ismerik el, azt a havi 500e HUF körüli összeget, talán a K&H volt még, ami jó volt. Viszont, mivel ti nem most, hanem később veszitek fel lehet arra teljesen más lesz a helyzet.


CSOK-ot is veszünk fel, ehhez egy házassági anyakönyvi kivonat mindenképp célszerű, ismerősömék emiatt, a polgári esküvő napját előre hozták, hogy el lehessen indítani, az egyházi viszont szeptemberben történik. Amit a CSOK-ról célszerű tudni még: Nem érdemes most utánna járni, nagyon sűrűn változtatnak rajta, így lehet, ami ma még igaz holnap már el lesz törölve, vagy új szabály lép a helyébe. Régen elég volt egy házassági anyakönyvi kivonat és bevállalhattál 3 gyereket, egyik előttem szóló, már mást mond, ebből is látszik változik...


Feleségem "hivatalosan" most kezdett el dolgozni, mert az előző munkahelyét megszüntették és most vették vissza ugyanabba a munkakörbe, csak más cég neve alatt fut. Mivel nincs még meg a 3 havi próbaidő, így neki a hitelkérelemnél nincs is jövedelme, totál zéró, szóval szerintem nem akadály, az hogy párodnak nincs még állása. Írtad, hogy te is most kezdted a KATÁ-t, a tb jogviszonynak is 2 vagy 3 évre visszamenőleg rendben kell lennie legalább az egyik félnél, asszem 180 napnál nagyobb megszakítás nem lehet benne, de ennek nézz utána.


Bocs, hogy így bőrére eresztettem, ha nem sikerül teljesen kihámozni a lényeget, kérdezz.

2017. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látom, elkerülte a figyelmedet, amit írtam. 10M CSOK-hoz NEM LEHET 3 gyermeket vállalni, egynek már lenni kell (Ez jövő nyárig akár meg is valósulhat)


Legalább 2 év TB biztosítotti jogviszonyra is szükség van, ha a vállalkozás indítása előtt már volt fél év munkaviszonyod, akkor jövő nyárra meglesz, de ha nem, akkor minden csúszik.


KATA vállalkozásnál egy teljes lezárt üzleti év szükséges.

Lakáshitel igénylésnél teljesen megfelelő jövedelem ez az típusú adózási forma, tehát téves infó, hogy Katások nem kaphatnak lakáshitelt. (Személyi kölcsön, hitelkeret, hitelkártya más téma).

2017. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!