Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank ellenőrzi, hogy van-e...

A bank ellenőrzi, hogy van-e a nevemen ingatlan, ha fedezet nélküli a hitel?

Figyelt kérdés
Van olyan kérdés a szerződésben, hogy rendelkezem-e saját ingatlannal. A ház amiben élek azt én vettem, de a gyerekeim nevére írattam. Személyi kölcsönt fogok felvenni. A keresetem jó, tudom fizetni a törlesztőt. A bank a pozitív elbírálás előtt leellenőrzi, hogy az én nevemen van-e az ingatlan, vagy hogy bármilyen másik ingatlan van-e a nevemen? Szerintetek így bejelöljem, hogy van ingatlanom? Nem szeretném, ha ilyen miatt buknám el a pénzt. A felvett pénzből is ingatlant vásárálok, azért személyi kölcsönnel, mert pár millió hiányzik a vételárhoz és az eladó nem tud várni hónapokat a pénzre. Készpénzben van meg a ház árának a másik fele, ezt említsem a banknál, ha szükséges az ott frissen megnyitott számlára teszem a megtakarításom? Egyéni vállalkozó vagyok, ezért nem számlára kapom a pénzt. Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 23. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a neveden ingatlan, akkor nincs ingatlanid
2017. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj, mert nem tudni, hogy mi derül ki a cenzúradöntés előtt. Ha hazudsz, és kiderül, az mérföldekkel rontja a hitelre az esélyed, mint ha egy "fedezetlen" hitelhez nincs ingatlanod.
2017. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs a neveden ingatlan akkor nincs, mindegy, hogy korábban volt-e.


Egyébként pedig ha lenne, az javítaná a hitelképességed (lehet, hogy anélkül is bőven jó), tehát a bank nem fogja vizsgálni, hogy talán csak letagadtad, mert éppen fordítva vizsgálná. Azt állítod hogy van ingatlanod és még sincs, azt már nem szeretné.


És végül pedig nem is tudja kinyomozni. Az ingatlannyilvántartásban csak az ingatlanra lehet rákeresni, úgy nem megy, hogy megnézzük egy-egy személynek milyen ingatlanjai vannak.

Nyilván ha azt állítod, hogy van, bekérik a címét illetve helyrajzi számát és megnézik tényleg tiéd-e az ingatlan.

2017. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!