Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Bank megtéríti a kárt...

Az OTP Bank megtéríti a kárt ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ha valaki ellopja a bankkártyámat és interneten vásárol vele ÉS realizálódik is a vásárlása, tehát le is vonják az összeget a számlámról, mindezt még azelőtt, hogy én észreveszem és bejelentem a lopást? Vagy az az én károm lesz? És mi a helyzet ugyanebben a helyzetben, csak hitelkártya esetén?
2017. ápr. 5. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A lopás bejelentése előtti tranzakciót nem téríti meg a bank. A bejelentés és tiltás utanit Igen, ha létrejött utana a letiltás ellenére is,
2017. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt az eljárást kéne elindítani. Egyúttal érdemes rendőrségi feljelentést tenni, és letiltani a kártyát. Beállíttatnám az SMS-jelzést is a tranzakciókról.

A hitelkártyát nem tudom, hogy működik az ilyesmi.

2017. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem. A lopás bejelentése előtti tranzakciót nem téríti meg a bank. A bejelentés és tiltás utanit Igen, ha létrejött utana a letiltás ellenére is,"


Marhaság, nekem is visszatérítették. Be kellett vinnem a jegyzőkönyvet a rendőrségi feljelentésről (ami a tranzakció UTÁN történt meg, előtte mi a francot jelentettem volna fel??), és írnom kellett egy panaszlevelet. Abból a szempontból egyszerű eset volt, hogy 2 perces eltéréssel volt egy itthoni kártyás vásárlásom és a - vélhetően - lemásolt bankkártyával egy külföldi (ázsiai) készpénzfelvét. 30 napon belül visszakerült a pénz a számlámra.

2017. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!