Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha jelzálogba adom a házam...

Ha jelzálogba adom a házam fedezetként egy hitelhez amit egy rokonom fizet, és ő mondjuk meghal pár év múlva akkor megszívtam és nekem kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 3. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve ha az örökösök elfogadják az örökséget, mert akkor a hitelt is fizetniük kell.
2017. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján te csak zálogkötelezett lennél, tehát nem az adós.

Ez azt jelenti, ha az adós nem fizet és a bank felmondja a hitelszerződést, akkor a végrehajtási eljárás során a zálogtárgy (házad) árverés útján értékesíthető, hogy a hitelező így megkapja a pénzét.


Ha az adós meghal, az örököse lép a helyébe. Ha ő fizeti rendesen, akkor a házaddal semmi nem fog történni. Ha nem, akkor ugyanaz mint amit fent leírtam.


Az neked mindegy, hogy ki az adós, csak az a fontos, hogy a bank ne mondja fel a hitelszerződést, mert utána akkor előbb-utóbb végrehajtás fog következni. A te házad pedig ekkor kap szerepet, mint zálogtárgy.


Neked azt kell mérlegelni, hogy az adósban vagy az esetleges örökösében (nem is tudhatod biztosan ki lesz az) megbízol-e annyira, hogy biztosan tudja és akarja majd fizetni a hitelét.


Egy-egy elcsúszás a havi törlesztővel semmi gondot nem jelent neked, hiszen a zálogtárgy csak végrehajtásban értékesíthető, az pedig csak a hitelszerződés felmondása után lehetséges.

Ehhez pedig általában 90 napi elmaradás szükséges. Persze én nem tudhatom, hogy a felek milyen szerződést kötnek.


Mindenesetre én nem javasolnám, hogy ilyenbe belemenj.

2017. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 3. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hitelhez gyakran igényelhető hitelfedezeti biztosítás. Az adós halála esetén ilyenkor a biztosító fizet. Kérdezd meg a rokonodat, az ő hitelénél lesz-e ilyen.
2017. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!