Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizethetek ki hitelt más helyett?

Fizethetek ki hitelt más helyett?

Figyelt kérdés

Sose vettem fel még hitelt, így nem tudom pontosan hogy működik a dolog, ezért kérek segítséget. Édesanyám hitelét szeretném visszafizetni egy összegben, amit még miattam vett fel, hogy tanulhassak. Össze tudtam gyűjteni az elegendő összeget, hogy kamattal együtt vissza tudjam fizetni, viszont nem tudom, hogy ez lehetséges-e. Abba sajnos nem menne bele, hogy a kezébe nyomjam a pénzt, hogy fizesse ki és kész, kénytelen vagyok önállóan elintézni, neki pedig csak akkor szólni, amikor már nem tehet semmit. Lehetséges, hogy bemegyek és befizetem a tartozását? Elnézést, ha buta a kérdés, de tényleg sose intéztem ilyesmit...

Illetve ki tudom deríteni, hogy pontosan mennyi van még vissza neki? Sajnos csak azt tudom, hogy mennyi pénzt vett fel és mekkora kamattal (ezt az összeget gyűjtöttem össze), de nem tudom, hogy mennyit törlesztett már belőle...:) Köszönöm a segítséget!



2017. márc. 30. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bankot keresd meg, akinél felvette a hitelt. Sajnos a banktitok miatt szerintem nem lehetséges az ő közreműködése nélkül visszafizetni.
2017. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor se, ha igazolom, hogy családtag vagyok? :( Köszönöm a választ!
2017. márc. 30. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges. Ha nem vagy kezes, adóstárs, nem adnak ki információt a hitelről még családtagnak sem.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy befizeted édesanyád számlájára a pénzt és ő kezd vele, amit akar.

2017. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez is egy megoldás, de sajnos nem tudom a hátralévő pontos összeget és nagy eséllyel csak visszaadná a befizetésemet.

Köszönöm a választ neked is!

2017. márc. 30. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom mondani rendes gyerek vagy, anyukád örülhet, hogy ilyen fia van.
2017. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár általában nem szép dolog, de itt most mégis az, meg kellene keresned a banki papírjait, mert időnként kap kimutatást. Persze az is csak az akkori állapotot mutatja.


Vagy a legjobb lenne, bár ez már törvénysértő is, ha belépnél a netbankjába, ha tudnád a jelszavát. Ott az aktuális helyzetet látod.


Viszont, ha végtörlesztést jelent be anyukád (csak ő tud, mert ő az adós), akkor megint nem ugyanaz lesz az összeg. Végtörlesztési díj hozzájön, de lejön belőle a hátralévő időre esedékes kamat.


Az is gond, hogy ha befizeted vagy elutalod a hitelszámlájára a pénzt, attól még a szerződés nem lesz lezárva. Ez így csak előteljesítés, de nem végtörlesztés, sőt nem is előtörlesztés.


Bár ezek után már nyilván nem ellenkezne és ő maga kérné a banknál a végtörlesztést. Hiszen a pénz már úgyis be van fizetve.


Jobbat nem tudok mondani.

2017. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget és tanácsot, meglátom mit tehetek, de valahogy tuti megoldom!

A dicséretet köszönöm, de lány vagyok. :)

2017. márc. 30. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!