Önerő kijátszása?

Figyelt kérdés

Szeretnénk 3millió forintot felvenni.

Arra gondoltam, hogy az ingatlan tulajdonosával úgy irjuk meg, hogy 4 millió az ingatlan és én már 1 milliót fizettem neki kézbe.

Valaki csinálta igy?



2017. márc. 13. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bankot akarod becsapni vagy magadat? Ha nem tudtál összeszedni annyi pénzt, amennyi az önerőre elég lenne, akkor hogyan szeretnéd fizetni a törlesztő részleteket?
2017. márc. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Albérletben lakok havi 60 + rezsiért.

Emelett én tartom el a beteg édesanyam,na ezért nem tudtam félre tenni.

5 éve ezt csinálom, már a kölcsön felét kifizettem volna

2017. márc. 13. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akkor tudod megtenni, ha az eladó és az ügyvéd segédkezik neked ebben.

Viszont azt tudnod kell, hogy mindent a magasabb árral számolva kell fizetned. Pl. ügyvédi díj, általában 1,5-2,5%, illeték. Nem jut eszembe, hogy van-e még más is.

2017. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
vagyon szerzési illetéket meg majd végrehajtják fizetés letiltással és jelzálog bejegyzéssel, ami miatt a bank felmondhatja a szerződést es egyben kéri vissza hitelt ami miatt árverezik a házat, vagy a törlesztő mellett elfér a rezsi ( ne adj isten felújítási költségen ) költségen felül, annak is a 6 havi törlesztője?
2017. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egy "4" milliós ingatlanra nem fogsz 3 millió hitelt megkapni.
2017. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt az illetékes hozzászólást, kitudnám fizetni !
2017. márc. 13. 14:38
 7/10 xswerdy ***** válasza:

A bank felértékelteti a lakást. Hivatalosan az értékbecslés eredményéhez képest 80% lehet a hitel, így ha többre értékelik, akkor elvileg lehet több a hitel. De a bankok általában kikötik, hogy a becsérték és a vételár közül az alacsonyabbnak a 80%-a lehet a hitel.


Szóval ha többet írtok, az még kevés. Ez a trükk csak akkor válik be, ha amúgy is többre értékelik a lakást. Ha pedig netalán 3 milliónál is kevesebbre, akkor baj van.

2017. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Arra ertettem higy ha mindent hitelre akarsz akkor lesznek olyan osszegek amit hitelbol nem tudsz fedezni. Ilyen az ügyvédi dij és a vagyonszerzési illeték. 3 millionak 600.000 az önereje, ugyved es ilketek alapbol 200.000 azt a 400-500-at már nem kene sokbol mellé rakni és nem kell trükköznöd azon felül hogy valóban függ az ingatlan minősítéstől is, hogy mire adja a becsérték 80%-at hitelbe az elado belemegy e abba, higy sikertelen hitel eetem a kezedbe van egy "fegyver" amivel kovetelhetsz rajta 1 millió ft visszatérítést is fiktíven ,mint eredeti állapot visszaállítását, amit egy "megkent" ügyvéd ellenjegyzett és akár a következő önerődet már ki is adja...
2017. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"elado belemegy e abba, higy sikertelen hitel eetem a kezedbe van egy "fegyver" amivel kovetelhetsz rajta 1 millió ft visszatérítést is fiktíven ,mint eredeti állapot visszaállítását, amit egy "megkent" ügyvéd ellenjegyzett"


Na igen, nincs eladó aki ezt ép ésszel bevállalja.

2017. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül megoldodott a dolog, csak tényleges őnerövel :)

Most járunk a dolgok felénél, jól tettem,hogy nem vállaltam be.

Koszonom a válaszokat :)

2017. márc. 22. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!