Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás vásárlása önerő nélkül,...

Lakás vásárlása önerő nélkül, csak másik lakás bevonásával?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék vásárolni, sajnos csak hitelre tudom megtenni. Szüleimtől költöznék el, egy ismerősöm állítja, hogy nem szükséges önerő, ha a mostani lakásunkat, ahol élünk fedezetként számítják be. Ez valóban lehetséges? A mostani lakást kb. 18-19 millióért lehetne eladni, az új lakást, amit néztem, pedig 11-12 millió.
2017. febr. 9. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ ( a te jövedelmed, az ingatlanok elhelyezkedése, falazata, stb), megkaphatnád-e a hitelt ? Itt alaposan utána tudsz olvasni:

[link]

2017. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Tehát ússzon a szüleidé is, ha nem tudsz fizetni?


Egyébként max. nagyon jó fizetésnél megy bele a bank (nettó 450),mivel az ingatlan még mindig illikvid.

2017. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eszem ágába sem jutna belemenni ilyenbe, az önerő megvan, csak ez az ismerősöm váltig állítja, hogy felesleges erre 3-4 millió forintot "szánni", a lakásunk simán jó lehet. A jövedelmet én is megkérdeztem tőle, azt mondta, simán megkaphatnám nettó 200.000-nél... Köszönöm a válaszokat, megerősíttettetek benne, hogy ilyen nem igazán létezik és butaság is.
2017. febr. 9. 11:39
 4/9 xswerdy ***** válasza:
70%

igen, működik. Nem ha a másik ingatlan az értékesebb, akkor elég ha csak az a fedezet. A fedezeti ingatlan értékének lehet max. 80%-a a hitel törvényileg (a bank ennél lehet szigorúbb is) Én is vettem már így lakást.


Persze a másik törvényileg kötelező szempont, a jövedelem arányos törlesztőrészlet-maximum is játszik.

2017. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Több bankban is megoldható önerő nélkül a vásárlás így.
2017. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Kedves" lepontozó brigád, a tudatlanság csak addig nem káros, amíg magadban tartod a véleményed. Mivel nekem ez a szakmám, 100% biztonsággal állítom, hogy megfelelő értékű helyettesítő fedezettel, vagy plusz ingatlan fedezettel LEHET VÁSÁROLNI LAKÁST ÖNERŐ nélkül. Az már más kérdés, hogy ez mekkora kockázatot jelent a fedezet nyújtójának, jó döntés-e 100%-ban hitelt adni valakinek egy ház vásárlására, stb, stb, de itt nem ez volt a kérdés. A kérdező nem azt firtatta, hogy mi a véleményünk az elképzeléséről, hanem azt, hogy megoldható-e. A válasz annyi, hogy igen, meg.
2017. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó! Én biztos, nem pontoztalak le, nem szokásom az oldalon ezt a "funkciót" használni. Egyébként valóban, teljes mértékben megvalósítható, tegnap beszéltem egy biztosítós munkatárssal és megerősített benne.

2017. febr. 10. 09:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tudom, hogy nem pontoztál le senkit, Te túl intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy csak azért pontozgass bárkit, mert neked tetsző, vagy nem tetsző a válasz kapsz és nem érdekel, hogy igaz-e, vagy sem.:)

Lakáshitelezéssel foglalkozom már 14 éve, szerintem elég biztos forrásból tudom a jó választ:).

2017. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg van egy "lepontozó - brigád", és még inkább sajnos, hogy sokszor szórakozásból a hasznos válaszokat is lehúzzák - még itt a pénzügyeknél is. Pedig jobb lenne, ha a "játszóházukat" áthelyeznék valami kevésbé komoly oldalra - mert sajnos így nem derül ki a kérdezők számára sem, melyik a hasznos válasz és melyik nem?
2017. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!