Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverezett házat részletre...

Árverezett házat részletre meglehet venni?

Figyelt kérdés
Vidéken szeretnénk árverezett házat venni.A tulaj nem lakik benne,Ő ide is adná a házat,csak szabaduljon meg tőle.Részletre tudnánk csak megvenni?Még nem érdeklődtünk a banktól,de sztetek belemennének abba,hogy részletre fizessük nekik vagy esélytelen?Amúgy évek óta kint van árverésen.
2017. márc. 12. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Erre van már ezer éve kitalálva a bankhitel. Felveszed (ha felveszed!!!) megveszed belőle a házat, és a banknak (kamattal együtt) részletekben fizeted vissza. Már ha tudod!
2017. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Lehet. Felesleges a hitel. A tulaj mellett a viszont a végrehajtás kérővel kell inkább megegyezned, hogy tartozás átvállalással fizeted a részleteket. Adásvételibe pedig vételár helyett, az igazolt részletfizetési megállapodásban rögzített, teljes visszafizetendő összeget írjátok, bele számítva a végrehajtó munkadíjat és a visszavonási költségeket is.
2017. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Bár nem tudom bank ebbe belemegy-e? Mivel neki a hitel jobban megérheti. Én otp-személyi kölcsön miatti tartozásra az otp faktoringgal tudtam így megegyezni hitel helyett részletfizetésekben és mivel a másik fél nem akart fizetni így az ingatlan tulajdonrészéből kerül levonásra , a maradék összeg meg kifizetésre neki.
2017. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hitelt amúgy sem tudok felvenni mivel Én gyesen vagyok a kislányommal,a párom meg adóstárs egy másik hitelben és bárlistán van így nem tudunk felvenni semmifajta hitelt ami fedezné a házat,ezért is szeretnénk a részletfizetést kérvényezni.Amúgy ez az ingatlan a Szabolcs takaréknál van árverésen.1 millió 700 ezer az árverezési összeg,de akkor gondolom a végrehajtói díjat is nekünk kellene fedezni,de még akkor is megérné. Jövő7-en fogunk érdeklődni,csak gondoltam hátha tud valaki segíteni hogy is zajlik ez az egész.
2017. márc. 12. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy tudom, - legalábbis online árverésnél mindenképpen így van - hogy az árverés végén, a nyertes kihirdetésekor 2 vagy 3 héten belül ki kell fizetni a vételárat.

Az árverező rendkívüli körülmény esetén max. 2 hónap haladékot adhat.

2017. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
online árverésnél igen de szabadkezi értékesítésről kérdez. Azt nem zárja ki az online árverés sem. Online-t meg hitelezni nem fognak tudni, mivel a hitelezési procedúra több idő mint a fizetesi határidő az online árverésnél, ahol a vételárat sem tudni előre ami alapján a hitelbiralat elindulna mellette párhuzamosan .
2017. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!