Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gránit bank vagy Magnet bank?

Gránit bank vagy Magnet bank?

Figyelt kérdés

Szeretnék számlát nyitni, de mielőtt bementem volna az OTP-hez, gondoltam körülnézek neten, és akkor bukkantam rá erre a két bankra.


Mik a vélemények erről a kettőről? Melyikkel járnék jobban? Valamint van valami hátrányuk az ilyen digitális bankoknak a többivel (OTP, Erste ilyenek) szemben?


26 éves vagyok, havonta maximum 180-190ezer érkezne a számlára.

Vidéki vagyok (ezt azért írom, mert elvileg csak a fővárosban van ezeknek fiókjuk).



2017. márc. 11. 13:46
1 2
 11/13 rushman válasza:
59%

Magnet:

- Nem voltam náluk ügyfél, nincs tapasztalatom.

- Kicsi bank, jobban megérzi a válságokat, nagy megtakarítást nem tartanék ott, mivel az OBA kártalanítás semmire sem elég.



Erste (Privilégium L):

- Valóban jó csomag, emelt szinten szinte minden ingyenes (utalás, csoportos beszedés, kp felvétel).

- Csak ügynökön keresztül nyitható, bár ilyet nem nehéz találni.

- Már csak 2 évig él, utána valószínűleg átkerülsz egy kedvezőtlenebb csomagba, úgyhogy akkor újra el kell kezdeni keresgélni.

- Nagy bank, külföldi háttérrel, nem valószínű, hogy egy összeomlás elvinné a pénzed.

- Sok fiók.

- Az ügyintézés kritikán aluli. Vagy csak én fogtam ki életunt, goromba ügyintézőt. Nem az ügyfélbarátságáról lesz híres. Szerencsére nincs velük dolgom.



Gránit:

- Én szeretem, régen minden itt is ingyenes volt, most már sajnos fizetni kell pár forintot az utalásért, a csop. beszedésért.

- Verhetetlen betéti kamatok.

- Kicsi bank, így rá is igaz az, ami a Magnetre. Veszélyesebb itt tartani az összes megtakarítást, mint egy nagybanknál. Mondjuk nekem is van ott pár milla.

- Az elmúlt 5-6 évben még nem volt panasz az ügyfélszolgálatra.

- Okostelefonos fronton talán ők járnak a legelőrébb.

- Csak Budapesten van fiók, 2 db, viszont nem kell bemenned. A számlanyitást vidéki üzletkötővel el tudod rendezni, egyéb szerződéseket (pl. TBSZ nyitást) levélben is el lehet intézni, minden másra ott a netbank.



OTP:

- Sose voltam ügyfelük, de úgy hallom, nagyon lehúzós bank, sok sok költséggel.

2017. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%
MagNet bank a legjobb egyértelmű. Becsületkasszás.
2018. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
37%
A gránitnak nincsenek már vidéki üzletkötői és a híres "digitális banknál" online nem lehet céges számlát nyitni! Még egy falusi takszövben is több digitális innováció van, mint a gránit banknál, ráadásul a mobilappjuk is egy rakás sz*r. Ha valami bajod van, azt csak "szabadformátumú levélben" tudod nekik beküldeni, de amint rányomtál a küldés gombra, az üzeneted elveszik egy fekete lyukban... Lehet, hogy olcsó bank, de ki fog tőle hullani a hajad, ezért inkább messziről kerüld el és válassz egy normális bankot!
2021. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!