Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gránit bank vagy Magnet bank?

Gránit bank vagy Magnet bank?

Figyelt kérdés

Szeretnék számlát nyitni, de mielőtt bementem volna az OTP-hez, gondoltam körülnézek neten, és akkor bukkantam rá erre a két bankra.


Mik a vélemények erről a kettőről? Melyikkel járnék jobban? Valamint van valami hátrányuk az ilyen digitális bankoknak a többivel (OTP, Erste ilyenek) szemben?


26 éves vagyok, havonta maximum 180-190ezer érkezne a számlára.

Vidéki vagyok (ezt azért írom, mert elvileg csak a fővárosban van ezeknek fiókjuk).



2017. márc. 11. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A Gránit Bankot ismerem, azt tudom javasolni, kedvező díjak vannak és sok innovatív szolgáltatás. Az a hátránya a többi bankkal szemben, hogy csak Bp-en van egy rendes fiókjuk, szóval ha kp-s tranzakcióid vannak, akkor ez problémássá teszi.
2017. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Én már nagyon régóta gránitos vagyok és én is őket javaslom annak ellenére hogy vannak hiányosságaik de próbálják megoldani. Kondíciókban szerintem az országba legkedvezőbb.

Igaz hogy csak BP van fiókjuk de oda aztán minek menni. Én a számlámat pl Pécsen nyitottam. Az OTP-nél meg minden bank és uzsorás jobb.

2017. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hol van fiókjuk,de akkor válassz olyat, amelyiknek mindenhol van. Én K&H-s vagyok, elégedett vagyok velük.
2017. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha minden hónapban érkezik a számládra legalább 150 000 Ft, maximum két részletben, akkor kiváló az Erste Privilégium L csomag.


Éves kártyadíjon (második évtől) és sms üzenetek darabdíján kívül minden ingyen van.



Nem muszáj munkabérnek lennie a 150 000 Ft-nak, az is jó, ha valaki neked utal. Aztán visszautalhatod neki.


Normális hálózattal rendelkező nagybank, ráadásul szerintem kedvezőbb csomagot nem is nagyon találhat az ember.

De nem ismerem a Magnet és a Gránit kínálatát, lehet, hogy felülmúlják amit én írtam.


Viszont kicsi bankok, és a Magnet amint korábban megnéztem, nagyon "érdekesen" működik. A bankszakmai szabályok egy részéről mintha nem is hallottak volna. Ezt lehet "új banknak" meg "közösségi banknak" reklámozni, mert a reklám mindent elbír.

2017. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

# 4:


"A bankszakmai szabályok egy részéről mintha nem is hallottak volna."


Kifejtenéd kérlek?

2017. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a Gránit Banknál van számlám már évek óta. Előtte CIB-es voltam, a Gránit Bankkal 1000x jobban meg vagyok elégedve, a kártyadíj is alacsonyabb. Jobb ajánlat nem nagyon van. Ha viszont szereted fiókban intézni az ügyeidet, akkor nagyobb banknál nyiss számlát. Én 1-2 átutalást szoktam csak kezdeményezni+pénzt lekötni, amit netbankon keresztül is megtehetek, szóval nekem erre teljesen bevált a Gránit Bank. Eddig nem volt negatív tapasztalatom velük. A cibbel bőven volt :D
2017. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

#5


[link]

2017. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha az említett jövedelem fix és biztos, akkor az Erste Privilégium L tényleg verhetetlen!
2017. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
A Gránitot szeretem, nekem platina bankkártyám van, a sok utazásomhoz ez adja a legjobb biztosítást. De a Magnetről is jókat hallok ismerőseimtől, ha akarnék még számlát, ott is nyitnék.
2017. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%

Konkrétan 17 évig volt az Ersténél számlám, ezalatt jó sok bunkó húzásuk (és lehúzásuk) volt, de nem nagyon találtam jobbat, így csak próbáltam résen lenni, hogy észrevegyem ha az értesítésem nélkül változtatják a díjaim, a csomagom, terhelnek véletlenségből ezt-azt a számlámra és még sorolhatnám. Aztán amikor valami friss rossz tapasztalat után megint nekiláttam, hogy átnézzem az aktuális számlakínálatot, örömmel láttam, hogy a Magnetnek (ami mindig szimpatikus volt a társadalmi jelenléte miatt) van olyan számlája, ami jó lesz nekem.

Nos, azóta is egyetlen dolgot bánok ezzel a döntéssel kapcsolatban: hogy nem évekkel ezelőtt hoztam meg!


Egyrészt a számlavezetési díjat választhatom (szerintük kb.500Ft a költsége) 0-1000 Ft-ig 100-as lépcsőkben. Beállítottam egy kicsivel kevesebbet, mint az ersténél volt. A dombornyomott bankkártya éves díja 3600 Ft, a nem dombornyomotté - ami ugyanúgy jó mindenre (Mastercard) 2400 Ft. És nem egy összegben vonják, hanem havonta. Igen, csak a fővárosban vannak fiókjai és automatái, de a netbankja elég profi, az első két pénzfelvétel meg minden automatából ingyenes 150.000 Ft-ig, szóval egyáltalán nem kellett eddig felkeresnem a fiókot. Ezek a piszkos anyagiak. :)

Ezen felül tök jó közösségi akcióik vannak, alapítvány-támogatási rendszerük, ahol dönthetsz a bank nyereségének a felhasználásáról, van mindenféle segítő programjuk, szóval ezt jelenti a közösségi bank, nekem ez nagyon tetszik és nagyon sok ismerősömnek van magnet számlája és azt el lehet mondani, hogy mindenki imádja és értékeli a bankját.

Amíg erste számlám volt, el se tudtam képzelni, hogy az ember örömmel és elégedettséggel is gondolhat egy bankra, hosszú, prosperáló fennmaradást kívánva neki. :D


Hab a tortán, hogy fél évvel a bankváltásom után felhívott egy erstés ügyintéző, hogy érdeklődjön a hogylétemről(amiről 17 évig nem sikerült) és hogy megkérdezze, mivel tudták volna megakadályozni a távozásom: ha felajánlanak ennyi hónap díjmentességet, vagy annyi kamatot, ingyen sms-t, ilyeneket, erre csak azt tudtam felelni, hogy hát azalatt a fél év alatt, amit a magnetnél töltöttem, már simán megspóroltam kb. kétszer akkora összeget, amiket ezek az ajánlatok jelentenének, és tényleg csak azt bánom, hogy nem húztam el korábban.

2017. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!