Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha betettem az Erste bankba...

Ha betettem az Erste bankba pl.500 ezer Forintot egy évre lekötve, de 5 hónappal előbb veszem ki, mennyi pénzt bukok?

Figyelt kérdés
Mert hogy kevesebbet fogok kapni az tudom, de ha ki veszem a lekötött idő előtt 5 hónappal mennyivel kevesebbet?

2017. márc. 9. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Olvasd el a hirdetményben, eléggé szánalmas az Erste, kiírhatná ezt a netbank, de nem, megnehezítik a dolgodat amennyire csak tudják.


Elvileg csak a kamatokat bukod, illetve amennyi az átutalás vagy készpénz felvét díja.

2017. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egész kamatot bukod ilyenkor.plussz ugye kp felvételi díj is van
2017. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát az Ersténél az éves kamat 0,04% volt azt a 200 Ft ot nem banom, hogy elbukom...

De a kp felvét díja mennyi vagy egy körülbelüli összeget tudtok mondani, hogy mennyi minuszra számíthatok?

Köszi amúgy az eddigi válaszokat! :)

2017. márc. 9. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

számlacsomagonként változhat, de talán a pénztári készpénzfelvétel díja nagyságrendileg nem nagyon tér el.

Az alapszámlán például: 0,8%,minimum 950Ft, és pluszban az Orbáni tranzakciós illetéket/adót is ki kell fizetni, ami 0,6%.

Összesen 7000Ft.


(4000 a kp felvételi díj + 3000 tranzakciós adó az állambácsinak.)



Ha nem készpénzben kell, javaslom utald át inkább egy számlára. Az még akkor is csak a felébe kerül, ha bankfiókban adod az átutalási megbízást.

(Az utalás díja is kisebb, és a tranzakciós adó is feleannyi.)

2017. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. márc. 9. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!