Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti milyen megtakarításba...

Ti milyen megtakarításba vágtatok bele?

Figyelt kérdés

Bejött? Nem jött be?


Én lakástakarékot mindenképen nyitok. De gondolkodom másban is. Nektek mi jött be?

Nyugdíj? Biztosítással egybekötött? Szabadfelhasználású?



2017. febr. 4. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ugye azt tudod, hogy a lakástakarékot csak lakásvásárlásra lehet felhasználni? Ha nem, akkor bukod az állami támogatást, ill. vissza kell fizetni.
2017. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"lakástakarékot csak lakásvásárlásra lehet felhasználni?"

Ez így nem igaz!

Felújításra, korszerűsítésre is fel lehet használni.

2017. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bef. alap + daytrade, ingatlan.
2017. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-esnek: jól van már, nem kell mindenbe belekötni... :D

Úgy értettem, hogy ha lakástakarékba teszi a pénzét, akkor a végén, amikor kiveszi, nem használhatja fel mondjuk euro vásárlásra, stb. Illetve - még mielőtt ebbe is beleköt valaki - de, igen, felhasználhatja arra is, csak akkor bukja a támogatást. ÍGY JÓÓÓÓ?? :D


De hogy a kérdésre is válaszoljak: tőkegarantált befektetési alap (bármikor hozzáférhető, ez számomra fontos), valuta. (1-es vagyok)

2017. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ÍGY JÓÓÓÓ?? :D

Igen jó!

Azért javítottam mert "régen" volt rá lehetőség, hogy a futamidő meghosszabítása után "szabad felhasználásúvá váljon!

2017. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom. De lakni kell valahol. Szeretnék kirepülni. Így is elkésettnek érzem ezt.

Én úgy tudom, hogy bútorra és hasonlókra is lehet költeni. A lakás jó befektetés. Érték álló. Kiadható. Életjáradék köthető rá. Stb.

2017. febr. 4. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen céljaid vannak, akkor igen, a lakástakarék neked jó választás.

Sok mindenre fel lehet használni. Bútorra történetesen csak akkor, ha az beépített, tehát a lakás szerves része lesz. Ez egyébk3nt minden berendezési tárgyra igaz.

2017. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a kevesebbet költök, mint amennyit keresek féle megtakarításba.
2017. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pécsi bácsi ***** válasza:

Az eszközt a cél határozza meg.

Nyugdíjra nyilván nem LTP-t kötnek és lakás célú kiadásokat nem szabad nyugdíjbiztosítás felmondásával megoldani.

Több jó megoldás létezik, de előbb tisztázni kell a célokat és a futamidőt.


Csak a példa kedvéért: melyik a legjobb autó?

Ugye, kinek melyik? Attól függ pl., hogy milyen célra.


Javasolom, hogy korrekt tanácsadóhoz fordulj ezzel a kérdéssel!

2017. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!