Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank ad lakáshitelt...

Karhryn94 kérdése:

Melyik bank ad lakáshitelt árverezésen vásárolni kívánt lakásra?

Figyelt kérdés

Több bankban is jártam már és mindegyikben azt mondták ,hogy NEM.

4millióra lenne szükségem ,mondhatni nem is olyan nagy összeg. A fizetésemből eredendően megkapnám, csak az a probléma,hogy a lakás árverésen szerepel. Tehermentes az ingatlan, így akkora kockázat sincs benne.

Akinek van tapasztalata az kérem írjon!

Köszönöm :)



2017. febr. 3. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyik sem. De nem is a rizikoval van a baj. Mivel a rendszer használathoz és licitáláshoz neked kellene 10% önerő. Az előre nem tudható vételárhoz kellenne felvenned tovabbi önerővel a hitelt. A hitel ügyintézésre bírálathoz közjegyző és folyósítás lenne max két heted mert az árverés befejeztét követően ennyi idő áll rendelkezésedre a teljes összeg utalásához a végrehajtói számlára . Ennyi időn belül nincs meg a hitelfolyósítás . Ennyire egyszerű.


Viszont a könyvelőm javasolt valamit erre az esetre de még nem -beszéltem erről konkrétan vele. én eddig végrehajtás útján tartozás átvállalással vettem igy ingatlant. Az esetben a hitelező /végrehajtást kérő biztositott azonnal részletfizetési lehetőséget. Igy olyan mintha hiteltörlesztést fizetnél.

2017. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!