Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelből kiszállás,...

Lakáshitelből kiszállás, van-e lehetőség hitellel terhelt lakásom eladására? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Sziasztok


2008-ban vásároltunk egy lakást, amikor egyetemista voltam: nagyon okosan, (azóta már forintosított deviza)hitelből, amitől most szabadulnék.


3 db hitel szerződést kötöttek a szüleim:


Hitel1: 6M Ft

Hitel2: 2M Ft

Hitel3: 1,3M Ft


Az eddig befizetett összegek:

H1: 5,7M Ft

H2: 1,3M Ft

H3: 940e Ft


Nyilván azóta nőtt a tőke is a deviza elszállás / forintosítás miatt, a 3 hitel esetében ez összesen kb 12.7M Ft jelenleg, úgy hogy összesen befizettünk kb. 8M Ft-ot.


Mondhatom-e a banknak, hogy eladom a lakást és a vételárat nekik adom, aztán felejtsük el egymást. A lakás kb 9-10M Ft-ot ér. Ez ugyan kevesebb, mint az aktuális tőketartozás, de ezzel a 9-10M Ft-tal ott tartanék, hogy a 9,3M felvett hitelre visszafizetek 17M-t (9m lakására + eddig befizetett 8millió)?

A bank már így is pozitívban van az üzletben, viszont ha végig fizetjük a törlesztőket, akkor összesen kb 24-25M Ft lesz amit visszafizetünk összesen 25 év alatt. Szép kis summa mi? :)

Utólag könnyen okos az ember, most szeretném megúszni, hogy a hátralévő tizenakárhányévben ne kelljen további súlyos milliókat befizetni. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem az említett lakásban élek, és igazából csak a gond van vele.


Szóval szerintetek érdemes-e tárgyalni a bankkal erről? Milyen lehetőségek vannak? Érdemes e ügyvédet fogadni? Minden féle tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm előre is!



#lakáshitel #jelzáloghitel #devizahitel #lakáshitelből kiszállás #hitellel terhelt lakás eladás
2017. jan. 27. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze.

Mi most úgy vettünk lakást, hogy van rajta hitel.

2017. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szakály György ***** válasza:

1. Az előttem szóló, azt írta lényegében, hogy úgy is el lehet adni a lakást, hogy hitel van rajta. Elvileg igaza van, de ki lesz az a hülye, aki megveszi úgy, hogy több rajta a hitel, mint amennyit ér a lakás? És mennyit fog adni érte? Inkább ő fog követelni érte tőled pénzt, hogy megvehesse? Ugye, azt írtad, hogy: "A lakás kb 9-10M Ft-ot ér. Ez ugyan kevesebb, mint az aktuális tőketartozás". Ebből bizony az előbbi következik.


2. A bank a Te kérésedre nem fogja elengedni a tartozásod egy részét sem. A bank eleve nem tárgyal erről olyan ügyféllel, aki rendesen fizet, nincs hátraléka.


3. Ügyvédekre nem érdemes pénzt költened. Egy részük csak hitegeti az embereket nem létező sikereikkel (Elsőfokon még lehet megnyert per, másodfokon már ritka, mint a fehér holló, felsőfokon a később említett 1 darab peren kívül nem ismerek más sikert). Az a néhány ügyvéd, aki pedig lelkiismeretesen próbálkozik, elvérzik a bírákra felülről (a kúriától) jövő nyomás miatt:

a.) Devizahitelesnek nem lehet igaza.

b.) Ha a devizahitelesnek mégis igaza van, akkor az a. pont lép hatályba.

Persze, nem így van megfogalmazva ténylegesen, de gyakorlatilag ezt jelenti. Amint valamelyik ügyes ügyvéd talál valami rést a pajzson, a Kúria azonnal hoz egy jogegységi döntést, amivel befoltozza.


4. A devizahitel nemcsak egyszerűen egy olyan szerződés volt, ami a banknak nagyon kedvező volt, a hitelfelvevőnek pedig nagyon káros, hanem egyértelműen a csalás minősített esete. Igen nehéz összeszámolni, hogy hány jogszabályt sértettek meg a megkötésekor a bankok, és ehhez asszisztáltak a köztársasági elnök által kinevezett közjegyzők. A jelzálog devizában való bejegyzését is jogszabály tiltotta, a földhivatalok mégis bejegyezték.

Az elszámolási törvény óta már a bankok nem mondhatják, hogy ők a jogszabályok maradéktalan betartásával kötötték ezeket a szerződéseket. És ez a törvény a csak jogtalanságok kisebbik részével foglalkozott. Például, amely ok miatt törvénytelen volt a vételi- és eladási ár közötti különbözet felszámítása (nevezetesen, hogy nem történt tényleges devizamozgás sem a hitel folyósításakor, sem törlesztéskor), ugyanaz miatt az árfolyamkülönbözet felszámítása is törvénytelen volt. Márpedig az árfolyamkülönbözet felszámítása okozta a tőke megnövekedését.


Romániában és Lengyelországban olyan elszámolási törvényeket hoztak, hogy a devizahiteleket a felvételi árfolyamon kell átváltani az illető ország hivatalos pénznemére, vagyis megszüntették az árfolyamnyereségét a banknak. A magyarországi "devizahitelesek megmentése" qrmányunk részéről nem sikerült ilyen jól. Itt még, igaz már kicsit kibillenve, de a bankok vannak nyeregben.


5. A megoldás a következő:

- A devizahitelesek 0 forintot fizessenek a bankoknak! Az ellenséget, a kifosztót nehogy már a kifosztó támogassa pénzügyileg!

- Van egy devizaadósokból alakult párt, akik már a 2014-es választáson is indultak. Ennek programjában a devizahitelesek teljes kártalanítása és a csalók büntetőjogi felelősségre vonása szerepel. Ezt a pártot érdemes támogatnod, erősítened, hogy meg tudja oldani a Te és számtalan bajtársad problémáját. A neve: A Haza Nem Eladó Mozgalom, a Haza Pártja. Vezetője Kásler Árpád, akinek a legfelsőbb bíróságon, a Kúrián is megnyert pere van az OTP bank ellen, és annak hatására voltak kénytelenek meghozni az elszámolási törvényt. Jelenleg is több beadványa vár elbírálásra a Hágai Nemzetközi Büntetőbíróságon és a Strasbourgi Emberi Jogi Bíróságon. Honlap: [link]

2017. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, való igaz

Nálunk kevesebb volt a hitel, benéztem.

2017. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!