Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix havi törlesztőrészletes...

Fix havi törlesztőrészletes hitel a futamidő végéig. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Érdemes érdeklődni vagy felejtsem el? Van esetleg ilyen valakinek? Mik a tapasztalatok? Valóban fix maradt, vagy változott a szerződésben lévő "apróbetűben" leírtak miatt?
2017. jan. 20. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van is ilyen, akkor a futamidő vége rugalmas, vagy ha az is fix, akkor a végén lesz egy maradványösszeg amit egyszerre kell majd kifizetni rossz esetben. (jó esetben visszakaphatsz valamennyit, vagy be se kell fizetned)
2017. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Van fix törlesztőrészletes, de változó kamatozású hitel, ilyenkor a futamidő nő (jobb esetben csökken, de ez jelenelg nem valószinű). Elsősorban lakáshitelnél lehet fixálni a futamidő végéig (10-20 évre is akár) a kamatot (és ezzel együtt a törlesztőt), de ilyenkor viszont eleve magasabb az induló kamat (azaz a bank is úgy véli, hogy a jelenleginél magasabb kamatok lesznek). Ilyenkor a futamidő alatt sem a kamat, sem a futamidő, sem a törlesztőrészleg nem változhat. Jelenleg senki sem tudja megmondani 100% biztonsággal, hogy ezzel valóban jobban jársz-e, mint a változó kamatozással. Indulásnál, tehát jelenleg kb 20%-kal magasabb egy 10-20 évre fixált hitel törlesztője, mint egy nem fixált, vagy rövid időre (pl 3 hónapra) fixált hitel.

Nekem az első változatú hitelem volt, valóban nem változott a törlesztőm. Egyszer emelkedett a kamat, ekkor 60 helyett 63 hónap lett volna a futamidő, aztán csökkent a kamat, és végül 60 hónap lett a futamidő, és az utolsó részlet alacsonyabb volt. Jelenleg ha (lakás)hitelt vennék fel, akkor biztosan a 10-20 évre (futamidő végéig) fixált hitelt választanám. Nem bízok abban, hogy rekordalacsony marad a kamat, és ez a 20% különbség 1-1.5% kamatemelésnél el is tűnne.

2017. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fix (5 éves kamatperiódusú) lakáshitelem van. A szerződésben meghatározott idő alatt -nekem 5 év- semmilyen esetben nem változhat a törlesztő, csak 5 év után, kizárólag abban az esetben változik, és lesz kevesebb, ha előtörlesztek. Erre egyébként van lehetőség, természetesen szerződésmódosítási díj fizetésével. A legtöbb banknál egyébként van akár 10 éves fix lakáshitel is,annak, aki nagyon biztosra akar menni. Sajnos a többi hitelnél nem tudom, nekem a lakás az aktuális.
2017. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!