Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál nyissak számlát...

Mandy1408 kérdése:

Melyik banknál nyissak számlát, ha minden hónapban ki szeretném venni a fizetésem ingyen? 100. 000 Ft alatti összegről van szó. OTP kizárva.

Figyelt kérdés

Néhány éve hallottam, hogy a fidesz hozott egy rendelkezést, miszerint a dolgozók kérhetik nem banki úton a fizetésüket. Én ekkor elismerően bólogattam, végre egy értelmes ötlet a részükről (még a migráns probléma előtt jártunk jócskán). Nos, ez mint kiderült, újfenn hazugság, nem létezik ilyen törvény, vagy ez is csak dísznek van, mint az állatvédelmi törvények is. Így kényszerültem a fenti kérdés feltételére.

Februárig elő kellene rukkolnom egy számlaszámmal.

Hova menjek?

Melyik bank zsigereli ki a legkevésbé a kuncsaftjait?



2017. jan. 19. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Az alapszámlákat megnéztem, nem olcsóbbak, szóval továbbra is a Gránitbank és a Magnet Bank a legolcsóbb (ha elég az a pár bankfiók).
2017. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, aki megosztotta velem a tapasztalatait!


Időközben olvastam, hogy mindegyik banknál lehet nyilatkozatot tenni, hogy 2 alkalommal ingyen nyúlhatok a pénzemhez 150ezerig, időközben az egyéb díjak szerepe lett a lényegesebb kérdés.... Csak a kérdés feltevésekor még ezzel nem voltam tisztában.


Ha vidékre megyek (budapesti vagyok), úgy készülök, hogy legyen nálam elég pénz, elég tapasztalt és paranoiás vagyok ahhoz, hogy mindenre felkészüljek és tudjak magamra és a dolgaimra vigyázni. :D Eddig ezzel nem is volt gond ~lekopog~, pedig fesztiválra is kp-val mentem. Azt is természetesen figyelembe veszem, hogy hol van ATM ill. fiók...

S ha egy évben egyszer utalnom kell, egye fene, kifizetem, bár eddig mindenkivel meg tudtam oldani ezt okosan.


Nem írtam alá semmit, az értesítőket sem nyitottam ki (hiba volt, utólag okosabb vagyok), mivel készpénzben kaptam a fizetésem akkoriban, csak egy idő után, amikor kíváncsiságból mégis megtettem, akkor döbbentem rá, hogy milyen adósságot rittyentettek ezek össze nekem...

Egy ismerősöm azt mondta, ő is járt így az otp-vel, hasonló kaliberű adóssággal, de bement és megszüntették a számláját, anélkül, hogy egy fillérjébe is került volna. Én nem voltam ilyen szerencsés. Első alkalommal, mikor érdeklődni mentem be, valami 6 ezret akartak velem kifizettetni a 9 ezres "adósságomból", majd mikor mentem elintézni (ja és csak abban az isten háta mögötti fiókban lehetett ezt megtenni, ahol annak idején megnyitottam a számlám!!!), akkor már csak 3-4ezer Ft-ot kértek el a kártyára, amit nem is aktiváltam. Mivel még a leveleiket sem nyitottam ki hónapokon át, nem foglalkoztam a legkisebb mértékben sem ezzel, így nehezen tudtam volna bármit is aláírni. Bizonyos időközönként küldtek új kártyát... ez egyébként pár évvel ezelőtt történt. Nincs kizárva, hogy azóta más szelek fújnak, de egyrészt én ebben nem hiszek, másrészt azért vagyunk emberek, mert elveink vannak, én oda elvből nem megyek ezek után. Ez a része a döntésemnek lehet nem a legracionálisabb, de nem baj, hála az égnek van más bank is.


27éves vagyok, már minden kedvezményből kiesek.


Elég frusztráló, hogy rákényszerítenek arra, hogy szolgáltatásokat vegyek igénybe, de attól független nem másznék bele jobban ezekbe a dolgokba, mint ahogy feltétlen muszáj.

Ámbár jelenleg úgy tűnik, sikerült rokonnal megbeszélni, hogy az ő számlájára menjen a fizetésem (már a hivatalos része...), de ha úgy alakul, hogy mégis nyitnom kell számlát, feltétlen számba veszem, amiket írtatok! :) Nem gondoltam volna, hogy ez az út járható....

2017. jan. 20. 15:33
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy gondolod. Én teljesen rászoktam a kártyás vásárlásra, mert

1. jó érzés, hogy mindig minden pénzem "velem van", akármikor hozzáférhetek, vagy utalhatok, zsebben az okostelefon, két kattintás és kész. Ráadásul a netbankban minden számlamozgást látok, sőt, értesítenek mindenről, tehát időben tudok reagálni, ha befutna egy indokolatlan terhelés


2. ezzel még spórolni is lehet, mert ha valahol mondjuk 800 forintért veszek valamit, akkor annyit vonnak le, nincs visszajáró apró, amit eldobálok kávéautomatába meg egyéb hülyeségre költök, nem forgácsolódik szét a pénzem. Sok kicsi sokra megy!


3. csomó sorbaállást meg macerát megspórolok azzal, hogy nem állok sorban mondjuk vonatjegyért, hanem otthonról a neten megveszem, ugyanez igaz a postai csekkre is


Én azért jöttem el az OTP-től, mert drága. Mindennek díja van, a mostani bankomnál (Erste) pedig ingyenes a számlavezetés, a pénzfelvétel korlátlan számban és összegben, ingyenes az utalás összeghatár nélkül bankon kívülre is, és ingyenes a csoportos beszedés. Mindezért cserébe annyit kérnek, hogy érkezzen legalább 150e havonta a számlára.

De ami a korrektséget illeti, az OTP-re soha nem volt panaszom, mindig korrektek voltak, soha nem számoltak fel semmi indokolatlanul.

2017. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Akármelyiktől felvehetsz havi 150 ezret ingyen ATM-ből.
2017. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"akkor már csak 3-4ezer Ft-ot kértek el a kártyára, amit nem is aktiváltam. Mivel még a leveleiket sem nyitottam ki hónapokon át, nem foglalkoztam a legkisebb mértékben sem ezzel....

Bizonyos időközönként küldtek új kártyát..."


Nekem épp most járt le, 4 év múlva fognak küldeni újat, de a kártyadíjat minden évben levonják.


"Elég frusztráló, hogy rákényszerítenek arra, hogy szolgáltatásokat vegyek igénybe..."


Nem kényszerítenek rá. A kártya lejárat előtt küldtek egy levelet, hogy amennyiben nem kérem a kártyát vagy adataim megváltoztak, fáradjak be BÁRMELYIK OTP fiókba, jelezni.

Az volt a probléma, hogy nem nyitottad ki a leveleket, nem olvastad el - így automatikusan haladtak a dolgok. Tudod, hallgatás beleegyezés... :-)

Nem akarlak "ekézni", csak a jövőre nézve érdemes levonni tanulságként: ha valamivel nem foglalkozol és nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy Neked kényelmes, akkor nem mások a hibásak: azért küldik a leveleket, hogy választhass. felesleges emiatt az OTP-t hibáztatni - már csak azért is, mert másik banknál is pont így fogsz járni.

Egyébként a kártya sem kötelező - a te kényelmedet szolgálja, de felveheted bankfiókban is a pénzed - csak kicsit drágábban. De lehet, éves szinten olcsóbban jösz ki, mint egy kártyával - bár ezt nem hiszem, mivel a kártyás pénzfelvét a nyilatkozat után ingyenes ugye 150 ezerig.

2017. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!