Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál nyissak számlát...

Mandy1408 kérdése:

Melyik banknál nyissak számlát, ha minden hónapban ki szeretném venni a fizetésem ingyen? 100. 000 Ft alatti összegről van szó. OTP kizárva.

Figyelt kérdés

Néhány éve hallottam, hogy a fidesz hozott egy rendelkezést, miszerint a dolgozók kérhetik nem banki úton a fizetésüket. Én ekkor elismerően bólogattam, végre egy értelmes ötlet a részükről (még a migráns probléma előtt jártunk jócskán). Nos, ez mint kiderült, újfenn hazugság, nem létezik ilyen törvény, vagy ez is csak dísznek van, mint az állatvédelmi törvények is. Így kényszerültem a fenti kérdés feltételére.

Februárig elő kellene rukkolnom egy számlaszámmal.

Hova menjek?

Melyik bank zsigereli ki a legkevésbé a kuncsaftjait?



2017. jan. 19. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted kp-ban a fizut a törvény szerint.


Amúgy 150.000 forintig havi 2 kp felvétel ingyen van bármelyik banknál, ez a törvény. Google-özz rá!

2017. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Ha budapesti vagy akkor a Gránitbank digitális számlacsomag a legolcsóbb.
2017. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért zártad ki az OTP-t?

Havi 580 ft-ért ingyen utalok bármennyit, netbankom van, számláimat kártyával fizetem a neten, kártyás fizetés bárhol - neten is ingyenes (jó, az más banknál is) és nem utolsó sorban még mindig az OTP-nek van a legtöbb bankfiókja...

2017. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3: Havonta 193 ezret kell utalnod, hogy visszajöjjön az a 580 forint ami máshol 0 forint.


Ha 100 alatti összeg érkezik neki akkor abból nem fog 193 ezret utalni.

2017. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

A 0 ft-os számlavezetési díj legtöbb helyen nettó 150 ezer ft-os fizetéshez van kötve.

Nem voltam rest, utána néztem az általad ajánlott Gránit banknak, nos:


"Ingyenes bankszámlavezetés feltétele

- Legalább havi 150 000 Ft jóváírás legfeljebb 2 tételben,

vagy

- Legalább 100 000 Ft látra szóló egyenleg minden nap."


Mivel a kérdező 100 ezer ft alatti fizetést kap, egyik feltétel sem teljesül - ergo nem ingyenes.

2017. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, pontosítok: amit én írtam, az a Gránitbank Ász számlacsomagja, de most visszaolvastam, és Te a digitális számlacsomagot írtad. Az igaz, hogy ingyenes a számlavezetés, csakhogy, ott azt írják:


"Valamennyi készpénzfelvétel díja főkártyával bármely belföldi ATM-ből 0,60%

NetBankon keresztüli belföldi forint utalások(rendszeres és eseti) 0,40%(max.8000 Ft) "



Egyébként kérdező jól írta az első válaszoló: valóban kérheted készpénzben is a fizetésed - de sok helyen sajnos valóban nem mennek bele, hiába van erről rendelkezés/törvény.

2017. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tök mindegy melyik bankhoz mész, ha nyilatkozol, 150-et ingyen vehetsz le bárhol, bárilyen ATM-ből kétszeri alkalommal.

OTP-t én sem kedvelem, de ennyire minimális jövedelemnél a többi sem jobb. Ha érkezne minimum 150 ezer, akkor már lehetne válogatni, de minimálbérnél úgysem úszod meg a számlavezetést. Ha legalább a 100 ezer meglenne, akkor Erste Privilégium M, de így...


Amúgy meg érdemes elfelejteni a kőkorszakot és a készpénzes fizetésfelvételt. Vannak jó banki megoldások és így még a sarkon sem csapnak le fizetésnapkor.

2017. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Előre is elnézést, ha valakinek nem válaszolok, elég hülyén van megoldva a kommentelési lehetőség, írás közben nem látom, mire válaszolok, így csak amit hirtelen megjegyeztem, arra tudok reagálni.


Most akkor tényleg létezik ez a törvény?

Akkor a jövendőbeli munkáltatóm hazudik. Ezek szerint ez is csak egy ilyen dísztörvény, mint az állatvédelem: van, de senki sem tartatja be. Ill ha szót emelek, még munkám sem lesz. "Szép az ország, új a rendszer...."


Köszönöm, igen, a nyilatkozós, havi 2x ingyenes kp felvételről már értesültem! :)


Köszönöm, a Gránitbanknak utána járok!

Ezen kívül még a Magnet-et javasolták, azzal esetleg van tapasztalatod?


Az OTP kifizettetett velem egy kártyát, amit önkényesen kiküldtek nekem és még csak nem is aktiváltam. S csak a szerencse mentett meg (jófej ügyintézőhöz kerültem), hogy egyéb dolgokat nem varrtak a nyakamba. De még így is csak OTT tudtam megszüntetni, ahol anno nyitottam, az isten háta mögött, máshol nem lehetett. Ez mondjuk nem biztos, hogy csak az otp banknál van így...


Semmilyen tevékenységet nem kívánok folytatni, így nem érdekel, mennyi az utalás és a többi bohóckodás, megérkezik a pénz, én amilyen gyorsan csak tudom, leveszem.

2017. jan. 20. 10:17
 9/15 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, a Gránitbanknak utána járok!

Ezen kívül még a Magnet-et javasolták, azzal esetleg van tapasztalatod?"


Nézd, teljesen mindegy, mert minden banknál minden számlára él az OBA biztosítás, így a bedőléstől nem kell félned.

Ezekkel a kis bankokkal az a baj, hogy csak néhány fiókjuk van, sőt, a Gránitnak konkrétan csak egy, Budapesten.

Tehát ha Te mondjuk épp Békéscsabán vagy és hirtelen akkora összegű készpénzre lenne szükséged, amit ATM már nem ad ki, akkor meg vagy lőve. Ez engem zavarna, ezért zárom ki őket, pedig a számlacsomagjaik korrektek.


"Az OTP kifizettetett velem egy kártyát, amit önkényesen kiküldtek nekem"


Ne haragudj, de ezek a sztorik nekem mindig sántítanak. Én több mint 10 évig voltam náluk, soha nem küldtek ki semmit anélkül, hogy azt ne én kértem volna. Valahol aláírtál valamit, amit nem olvastál végig, erről mondjuk nem a bank tehet...


"Semmilyen tevékenységet nem kívánok folytatni, így nem érdekel, mennyi az utalás és a többi bohóckodás, megérkezik a pénz, én amilyen gyorsan csak tudom, leveszem."


Már bocs, de ez butaság. Ha már fizetsz a szolgáltatásaikért, miért ne vennéd igénybe? Hidd el, jobb helyen van a számlán a pénz, mint a zsebedben, ahonnan kilopják vagy elhagyod. Ma már az utolsó kínai büfében is lehet kártyával fizetni, én konkrétan 10e forint készpénzből kijövök egy hónapban, többet sosem veszek le.

2017. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

A bankkártyát mindenhol ki kell fizetned, annak van egy éves díja. A Gránitbank digitális csomagjában 1390 forint ez az első két évben. Ha a netbankban nyiltkozol, hogy kéred az ingyenes készpénzfelvételt akkor ezen kívül a 1390 forinton kívül más költséged nem lesz.


A Magnet Banknál a kártyadíj havont 200 forint (évente 2400), ott sincs más költséged.


A bankkártya azért kell mert azzal ingyen tudod felveni a pénzt, a bankfiókban sokkal többe kerül pénzt kivenni.


Ha 24 év alatti vagy akkor az OTP Junior csomagban úgy tudom mintha minden ingyen lenne.


Ja és nemrég bevezették hogy a bankoknak olcsón alapszámlát kell adniuk, azt is érdemes lehet megnézni, lehet hogy azzal olcsóbban jössz ki.

2017. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!