Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Két különböző személy lakástak...

Két különböző személy lakástakarékát (pl. egy pár) költheti az ember egyetlen lakásra?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 18:01
1 2
 1/11 xswerdy ***** válasza:
eg pár igen, de mindenkinek tulajdonossá kell válni (illetve felújításnál tulajdonosnak lenni) az ingatlanban. De családon belül ez sem kötelező, szóval a gyereknek nem kell tulajdonossá válni.
2017. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi az infót! :)


Egyébként ha pl. választ az ember egy 4 éves futamidejű lakástakarékot és mondjuk hitellel szeretné kiegészíteni az összeget, honnan tudhatja, hogy négy év múlva melyik bank lenne a legjobb hiteladó?

2017. jan. 18. 20:17
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, ezt azért írtam, mert amennyire én tudom, csak akkor egészítheted ki hitellel, ha abban a bizonyos bankban kötöd a lakástakarékot is. :)
2017. jan. 18. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Természetesen költheti és nem, nem szükséges, hogy mindkét fél tulajdonrészt szerezzen az ingatlanban.
2017. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mégsem szükséges? Akkor mi a feltétel?
2017. jan. 18. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Valaki nagyon rosszul informált téged. A hitelt a lakástakarék adja, fix, előre meghatározott -és a tapasztalatok alapján hosszú évek óta változatlan- kamattal, így már a számlanyitás pillanatában tudhatod, hogy ha szeretnél majd kölcsönt, annak mennyi lesz a törlesztője és a kamata az adott lakástakarék pénztárnál. Ehhez egyik banknak sincs semmi köze.
2017. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az adott pár házaspár?
2017. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aham, értem, köszi! :) Viszont ezt a futamidő lejárata után meggondolhatja az ember, ha mégsem igényelné a hitelt? (ugyanis ahogy elnézem, egy 4 éves futamidő után kézhez kap az ember ~1,2 millió forintot, hitellel kiegészítve ez az összeg 2,5 millió forint. Ha ezt két főre nézzük, az 5 millió forint is elég csekély egy ~15 millió forintos ingatlan vásárlásához. Ezért érdeklődtem, hogy esetleg nagyobb hitel kiváltható-e? (vagy csak a szimpla 2X1,2 millió forintot tőkeként felhasználhatjuk a (használt) ingatlan megvásárlásához, amelyet hitellel kiegészítenénk?


Még nem házaspár, de a futamidő lejáratakor már igen. :) Ja és az ingatlan befektetési célra lenne vásárolva, s remélhetőleg nem az lenne az első ingatlan, csak ki szeretném használni a lakástakarék pozitív aspektusait is.

2017. jan. 18. 21:15
 9/11 xswerdy ***** válasza:

Befektetésnél csinálhatod azt is, hogy most veszel bármilyen hitelre ingatlant (most elég alacsonyak a kamatok), és amikor az LTP lejár, akkor előtörlesztésre fordítod az összeget.


Amikor megkötöd az LTP-t, akkor abban már benne van, hogy milyen feltételekkel tudsz hitelt felvenni a megtakarítási időszak végén. Vannak konstrulciók, amik akkor kedvezőek, ha alapvetően nem tervezel hitelt, és vannak, amik pedig akkor, ha igen. De ezt ráérsz eldönteni a megtakarítási időszak végén. Akkor látod, hogy éppen milyen kamaton futnak a normál hitelek.

2017. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
És az edredeti kérdéshez. Tehát vad idegenek is költhetik egy ingatlanra az LTPjüket, ha mindketten tulajdonosok lesznek. Családtagok vonhatják össze e nélkül is.
2017. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!