Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank nem engedi levenni a...

A bank nem engedi levenni a jelzálogot miért? Jelzálog hitellel vettünk meg egy ingatlant, amit kevésre értékeltek fel, így be kellett vonnunk egy másik ingatlant a jelzálog fedezetbe, így rákerült mind a két házunkra a jelzálog.

Figyelt kérdés
Most azt a házat szeretnénk eladni, amin a másodlagos jelzálog van, kérelmeztük a banktól, hogy ami erre a házra esik jelzálog hagy fizessük ki, hogy el tudjuk adni, de a bank nem akarja engedni, csak ha az egész jelzálog hitelt kifizetjük. Szerintetek van ilyen?
2017. jan. 9. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis.
2017. jan. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nem érthető benne? A bank akkor oldja fel a jelzalogot, ha a hitel rendezve van. Egyébként mégis mit tudna kezdeni, ha egyszercsak nem tudtok fizetni tovább L
2017. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Normális.

De úgy meg tudjátok oldani, hogy a meglévő és vételárként kapott pénzből tehermentesítitek az ingatlant (gondolom a meglévő pénzetekből ez menne?) és akkor simán el lehet adni.

Az ügyvéd elmondja a menetét.

2017. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd elmondja a menetét, az egy dolog, de akkor is a bank hozzájárulásán múlik. Egyedül a bank kompetenciája eldönteni, hogy belemegy-e.



Ami a kérdésben van, nem légből kapott.

Két zálogtárgy esetén, ha a tartozás mértéke már csak akkora, hogy az egyik is kellően fedezi azt, elő szokott fordulni, hogy a hitelező az egyik ingatlan esetében hozzájárul a zálogjog törléséhez.


Persze ez sem kötelező neki, de nem annyira ritka.


Valószínű itt úgy érezte a bírálatot végző személy, hogy az egy zálogtárgy kevés biztosítékot nyújt.


Viszont abba bele szoktak menni, hogy megegyezel egy vevővel és a vételárból tehermentesítitek az ingatlant, utána a bank kiadja az engedélyt a jelzálog törlésére, majd a végén pedig a vevő nevére kerül az így már tehermentes ingatlan.

A teljes vételárat ilyenkor ügyvédi letétbe "kell" tenni. Nem kötelező, de a vevő érdekeinek garantálása miatt "kell".

2017. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a dolgokat. Amikor felértékelték a megvásárolandó lakást, mennyi lett a becsült érték? (Ez azért lényeges információ, mert ha pl 5M Ft alatti volt a becsült érték, akkor az a fő probléma, hogy ilyen kis értékű ingatlant önmagában nem fogad el a legtöbb bank fedezetnek, ezért mindig szükséges plusz fedezet).

Létezik olyan, hogy FEDEZET KIENGEDÉS, nektek erre van szükségetek. Ennek az a menete, hogy először felértékeli a hitelező bank azt az ingatlant, amin a jelzálog maradna, majd a becslés eredménye után megállapítják, hogy mennyi hitelt bír el az ingatlan. Ha a különbözet kifizethető, akkor elméletileg nincs akadálya a fedezet kiengedésnek. Akkor van probléma, ha a megmaradó ingatlan önmagában eleve nem megfelelő biztosíték a banknak, mert pl nagyon kis értékű, vagy nem olyan helyen van, ahonnan a bank elfogad ingatlan fedezetet, vagy nem megfelelő az állapota, stb.

Melyik bankról van szó, mennyit ér most a ház, amin maradna a jelzálog, melyik településen található és mennyi hitel maradna a másik ingatlan eladása után?

2017. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem engedi eladni a fedezetet! :-)
2017. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!