Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 150 ezer FT feletti készpénzfe...

150 ezer FT feletti készpénzfelvétel díja?

Figyelt kérdés

OTP-nél, illetve Takarékszövetkezet-nél van bankszámlám. Megtudnátok mondani h mennyibe kerül a készpénzfelvétel ezen bankoknál 150.000Ft feletti összegnél? Vagy esetleg itt is vannak sávok, hogy minél nagyobb összeget veszek ki annál többe kerül?


Hogy érdemes ezt csinálni, hogy minél kevesebbet vonjanak le? Esetleg utaljam át az OTP-s számláról a takarékszövetkezeti számlára a felvenni kívánt összeget és egy összegben vegyem ki a Takaréktól? Ez esetben számolni kell az utalás költségével is.


2017. jan. 8. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nèzd meg a bankod weboldalàn, a csomagodhoz tartozò kondìciós listàt.
2017. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A bankok honlapján nézd meg a kondíciós listában a te számlacsomagodhoz tartozó díjakat.
2017. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

utalásnál nem csak az utalás költségével kell számolni, hanem a tranzakciós díjjal is :-(

Pl. nekem az utalás ingyenes a számlacsomagomban, de azért, hogy a NAV-nak átutalom az 50 ezer ft adómat, 150 ft tranzakciós díjat kell fizetnem :-( Egy évben majd 2 ezer ft... "Lopják" a pénzem...

2017. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3


A tranzakciós díj és az utalás költsége igazából szinonimák. Gondolom a tranzakciós illetékre gondolsz, de az a bankot terheli, tehát a kiírt díjon felül nem terhelhet rád semmit. Bár az nyilván igaz, hogy a kiírt díjba már ezt beépítik, de semmiképp nem egy meglepetésszerű összeg. És egyébként a készpénz felvételt is terheli tranzakciós illeték, az utalásnak a duplája, 0,6%.

2017. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es, akkor leírom még egyszer: INGYENES az UTALÁS a számlacsomagomban. Akárhányszor utalhatok egy hónapban díjmentesen, ilyen a számlacsomagom. DE!!

minden egyes utalásra felszámít tranzakciós díjat/illetéket, tök mindegy, minek nevezzük, de 5 ezer ft-ra 15 ft-ot, 50 ezerre pedig 150 ft-ot. És nem, nem szinonimák.

2017. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem ingyenes az utalás. Dehogynem szinonimák. Miért, mi a különbség aközött, hogy az utalás költsége, vagy hogy a tranzakció díja? Valóban, 0,3% az átutalás tranzakciós illetéke, de ez a BANKOT TERHELI! Ha neked úgy hirdetik, hogy ingyenes az utalás, akkor konkrétan megtévesztenek, mert mégis fizetsz érte. A bank nem mondhatja azt, hogy ingyenes az utalás, de ezt meg azt azért felszámítunk.


Pl. én Simple csomagban vagyok az OTP-nél. Hirdetmény szerint 0,3% az utalás díja. Ez pontosan a tranzakciós illeték, vagyis úgy néz ki, hogy a bank csak ezt hárítja rám, attól eltekintve "ingyen" utalok. De ezt fel kell tüntetni a hirdetményben, nem írhatják oda, hogy ingyenes az utalás, aztán mégis felszámolnak valamit.


Ugyanígy a Simple-ben vannak kedvezménycsomagok, a tranzakciós csomaggal pont arra fizetek elő, hogy ténylegesen ingyen utaljak. És havi 250 ezer forintig tényleg ingyen utalok, 0 forintért, semmiféle egyéb költség nem terhel.

2017. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, kezdünk közelíteni egymáshoz :-) - kösz, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad.


Megnéztem ezt a Simple csomagot (én is OTP-s vagyok), de nekem sajnos nem jó :-(

2017. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!