Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankfüggetlen ATM készpénzfelv...

Bankfüggetlen ATM készpénzfelvétel - Euronet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szükségem lenne készpénzfelvételre euró alapú számláról ATM-ből, és a minap láttam az Euronetes ATM-et, de sosem használtam még.


Azt írják, hogy "az első 2 alkalommal, maximum havi 150.000 Ft-ig ingyenes az Euronet ATM-ekből" de arról nem találtam információt, hogy "idegen atm használat miatt" terhel-e engem a kártyámat kibocsájtó bank? (Pl: K&H vagy OTP)


Plusz azt is írták, hogy "a tranzakció jóváhagyása előtt az aktuális napi árfolyamot jelzik" de Eur-Eur esetén gondolom ez nem releváns. ( Hacsak nem az Eurót->Forintra majd Euróra váltanák, ami nem feltétlen jó dolog.)


Használta már valaki ez a független ATM-et?



2017. jan. 4. 21:56
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A havi kétszeri, összesen maximum 150000Ft-os kpfelvét 1 embernek legfeljebb 1 számlájára vonatkozhat, és igényelni kell. Abban nem lennék biztos, hogy ezt euró alapú számlára is lehet igényelni.

Tehát igen, attól, hogy az ATM üzemeltetője nem számít fel neked költséget, a számlavezető bankod még számolhat fel költséget "nem saját ATM" szerinti besorolással.

2017. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azóta is keresgéltem, de nem gondoltam hogy ennyire macerás Eurót felvenni itthon.


Aki esetleg olvasná még, vannak hazai (pl: OTP) bank által üzemeltet Eurót kibocsájtó ATM-ek is, de csak néhány az egész országban (Pesten, és pár nyugati megyeszékhelyen.)


Szegeden nincs (vagy nem találtam) ilyen opciót hazai bankok részéről:(.

2017. jan. 5. 15:46
 3/3 anonim válasza:
Vannak eurót kiadó atm ek kellett magyarországon is pl Debrecen be 7 banknál 10 ATM
2018. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!