Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cofidis áruhitelre szeretnék...

Cofidis áruhitelre szeretnék számitógépet venni! Mik a követelmények?

Figyelt kérdés

5 hónapja dolgozok, a keresetem a minimál bér (74 000) fölött egy kicsit (85 000 körűl max.)... 18 hónapra szertnék 250 000 ft értékű asztali pc-t venni 25% thm-el, így a törlesztő részlet 20 000 körűl van.

Viszont a feltételekről nem találtam semmit. Szerintetek megadnák?



2016. dec. 27. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

1,9,10-nek maximálisan igaza van.


1. - Dolgozom a számítógéppel, mégis használtan vettem 30 ezerért, 2.3-as procival - szóval még gyors is :-)

2. - Cofidis áruhitelnél van sokkal kedvezőbb, nem 25%-os THM-es áruhitel (szóval már megdőlt, hogy átlátod a helyzetet)... pl. ez itt, még pár napig, de többször is szokott lenni, majdhogynem folyamatos:

[link]

3.- "semmilyen kockázatot nem vállalok" tényleg nem látod át a helyzetet, ugyanis MINDEN hitellel vállalsz kockázatot. Akkor mondhatod, hogy nem vállalsz kockázatot, ha KÉSZPÉNZben, egyben kifizeted. Csak egy példa - Veled ne történjen meg: ismerősöm 23 éves fia estéről reggelre stroket kapott, fél oldala lebénult, 1 év alatt annyit tudtak elérni, hogy már meg tud fogni egy fél literes palackot. Másik ismerősöm 30 éves lánya Angliában, a testvérénél kapott stroke-t, egy nyári látogatás alatt. Harmadik ismerősöm 40 éves lányánál rákot diagnosztizáltak egyik pillanatról a másikra. Szóval nincs védelem - bárki, bármikor megbetegedhet, akár tartósan.

4.- ha 85 ezer ft-ot keresel és a szüleidnél laksz, akkor kb. 4-5 hónap lenne összerakni ezt a pénzt - és akkor még a rezsibe is beleadtál...

2016. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Csak tudod nekem nem 4-5 hónapon belűl van szükségem egy közepes-nagy teljesítményű gépre (igazából milliós kategória kéne), a tanuláshoz és munkához, hanem napokon belül! Nem , ez nem vágyálom. Anyagilag sokkal többet tudok veszteni, sokkal nagyobb eséllyel ha 4-5 hónapot várok! A 4-5 hónapon felűl, még legalább egy évet vesztenék... Használtan kockázatosabb bármit is venni, mint hitelre átlátható anyagi helyzettel. Miért is ne vennék fel, olyan hitelt (havi 600 forintos biztosítás mellett) amit előre láthatóan 18 hónapig, matematikailag szinte biztosan, könnyedén tudok fizetni? Ha strokeot kapok, akkor ez a hitel lesz a szüleim legkisebb problémája.
2016. dec. 28. 13:57
 13/18 A kérdező kommentje:
"Dolgozom a számítógéppel, mégis használtan vettem 30 ezerért, 2.3-as procival - szóval még gyors is :-)" Hol élsz te?
2016. dec. 28. 13:59
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, a 10-es ezt is írta és erre is vonatkozik, hogy igaza van (tehát magyarra lefordítva: ha a munkád miatt kell ilyen gép, az más):

"Ha esetleg főhősünk egyéni vállalkozó, aki megrendelésre CAD tervezéssel és modellezéssel foglalkozik, azaz termelőeszköz számára a negyedmillás gép, akkor elnézést kérek, ez esetben ez valóban szükséglet."


De úgy látom, Te is az a fajta kérdező vagy, aki a segítő szándékot nem látja meg - Tesco áruhitel - csak azt nézi, mibe lehet belekötni, lehúzni.

Részemről befejeztem, menj a saját fejed után.

Na jó, még egy kis segítség (némi élcbe csomagolva), mert azt kérdezted, mik a feltételek:


Amúgy roppant nehéz volt kikeresni: nekem elsőre ment, egyetem nélkül is :D

[link]


Baloldalt:


"ÁRUHITEL IGÉNYLÉS FELTÉTELEI


18. életév betöltése

Európai Uniós állampolgárság

Állandó magyarországi lakcím

Rendszeres minimum nettó 65 000 forintos jövedelem

Saját telefonos elérhetőség

A hiteligénylő nem szerepel aktív adósként a KHR listán


Kapcsolódó Dokumentumok... és felsorol rengeteget"

2016. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ... Ja és am 10esnek egyébként ment a pont :D

Még vissza térve az előző válaszodhoz: A tescoban árulnak rendes asztali pc-ket? Mert a katalógusaikban nem szerepelnek... :/


De az a baj, hogy azt nem találom a cofidisnél, hogy hány hónapja kell dolgoznom. Gondolom és remélem 3. Na mind1, majd felhívom Őket.

Mindenkinek köszi a választ amúgy!

2016. dec. 28. 14:28
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha kicsit is értenél a gépekhez, a számítástechnikához, biztos nem kész konfigot vennél, tescoba meg eszedbe sem jutna vásárolni. Tehát hagyjuk ezt, hogy neked munkára neg tanulásra kell 250e gép. Kamuszagú az egész.
2016. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szerinted, hol tudok hitelre venni akatrészeket?


Amit találtam gépet cofidises lehetőséggel az elég korrekt, éppen, hogy csak túl árazott. Valamint a THMet azt betudom annak, hogy cserébe 4-5 hónappal használhatom, minthogy lenne rá pénzem egyszerre fizetni. És én nem akartam a Tescoban venni, nekem is elég abszúrd, pl. a media marktos ajánlatokat is megvetem, mert undoritó, hogy lehúzzák a hozzá nem értőket.

De azért -mivel az előző válaszoló írta, megjegyzem ezt normálisan, segítő szándékkal-, gondoltam a tescos ajánlatokat is elolvasom (mivel eddig még nem találkoztam velük).

2016. dec. 28. 14:40
 18/18 anonim ***** válasza:
25 százalék???? Bakker ez iszonyat sok. ez uzsora. Az én pénzem 4,1 százalékon kamatozik betétben....
2016. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!