Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölni fogom az adóságot?

Örökölni fogom az adóságot?

Figyelt kérdés
Édesapám egy hete elhunyt, volt egy cége ahol a körbetartozások miatt több százmillió forint tartozást hagyott maga után, illetve volt tulajdonrésze egy ingatlanban amin szintén van 140 millió forint hitel. Én jelenleg külföldön tartózkodom, milyen lépéseket kell megtennem hogy semmi se terhelhessen?

2016. dec. 12. 23:29
 1/7 belapus ***** válasza:
100%

Általánosságban: lemondhatsz az örökséggel együtt az adósságról is, de ha kéred az örökséget, akkor vállalod az adósságot is.

Pontosabb információért érdemes lehet ügyvédet fölkeresni.

2016. dec. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy komoly ügyvéddel kellene megbeszélned, hogy hogyan járnál jobban ha kell akkor tudok ajánlani valakit.
2016. dec. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez volt a szituáció. Apám meghalt és csomó adóssága volt.


Lemondtam az egész örökségről úgy ahogy volt azt kész. Nem örököltem javakat, de legalább adósságot se. Mondj le az egészről!

2016. dec. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészen pontosan visszautasítani kell, nem lemondani róla.


A közjegyző meg fog keresni a hagyatéki eljárás miatt.

Külföldön élsz, lehet, hogy nehezebben tud felkutatni, esetleg keresd meg te előre, hogy ki vagy, milyen ügyben veszed fel vele a kapcsolatot és hogyan ér el, ha akar.


Az elhunyt utolsó állandó lakhelye és a halál ideje alapján azonosítani lehet, hogy ki lesz az eljáró közjegyző. A neten is megtalálható tudtommal.


Személyesen a közjegyző előtt nyilatkozz, hogy visszautasítod az egész örökséget.

Ilyenkor a sorban utánad következő lesz az örökös, persze, ha ő elfogadja.

És ez így megy tovább, amíg valaki el nem fogadja vagy ha senkinek sem kell, akkor a legvégén a magyar állam örököl. Az állam nem utasíthatja vissza.

2016. dec. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ui: Nem vagyok jogász, de attól még ismerem hogyan működik.


Megkérdezhetsz ügyvédet is, viszont ha kérdésed van az eljáró közjegyző is tájékoztat a jogaidról és lehetőségeidről.

2016. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

"volt egy cége ahol a körbetartozások miatt több százmillió forint tartozást hagyott maga után, "


Nem biztos, hogy pontos, amit most írni fogok, de nézz utána - ha volt egy cége, akkor egyáltalán nem biztos, hogy örökölni fogod a tartozást: lehet, hogy egy csődeljárás megindításával fel lehet számolni a céget vagy lehet, hogy követeléskezelőnek át lehetne adni a tartozásokat, aminek a behajtásából ki lehetne fizetni az ingatlanon lévő hitelt - szóval szerintem valóban érdemes lenne ezt átrágnod egy ügyvéddel - lehetőleg magyarral - mivel a külföldi nem ismeri a magyar viszonyokat.

remélem, tudtam segíteni és fogadd őszinte részvétem.

2016. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A céget illetően legelőször a társasági szerződést kéne megnézni, van-e benne rendelkezés vmelyik tag halálakor esedékes teendőkről. A cég követelései biztosan behajthatatlanok? A könyvelővel beszéltél már? Az ingatlan is több kézben van. a hitelszerződést meg kell nézni, hogy mi van benne, a bank mindig kér fedezetet, esetleg kötöttek a hitelhez haláleseti biztositást is... Nem kétfilléres dolgokról irsz, százmilliós kölcsönöket egy bank nem ad vagyontalanoknak... valószinűsithető hogy apukád nagyobb vagyonnal rendelkezik, tehát csak ugy ukmukfuk visszautasitani az örökséget lehet hogy nem a legjobb döntés.... Konzultálj a közjegyzővel, és keress hozzáértő gazdasági tanácsadót, ügyvédet. Az valószinű, hogy a közjegyző csak személyes megjelenésre adja ki a hagyatéki leltár adatait, és haza kell utaznod az ügy miatt. Dehát százmilliós tételekről irogatsz... belefér talán egy repülőjegy...
2016. dec. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!