Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladtam az xboxot és benne...

Pocsman114 kérdése:

Eladtam az xboxot és benne maradt a számlaszámom?

Figyelt kérdés
Az eset ugy történt hogy volt egy xbox one gépem amit eladtam de a számlaszámomat benne felejtettem és vásároltak róla az xbox áruházból. De ezt tagadják. Ilyen esetben mit lehet tenni? feljelentés?Kártérítés van-e?

2016. dec. 9. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Kártérítést biztos nem kérhetsz senkitől, hiszen a te hibádból történt. Feljelentéssel lehet próbálkozni, de akkor is a te hibád volt.

Gondolom a számlaszám helyett bankkártya szám volt benne. Le kell tiltani a bankkártyádat és újat csináltatni, aminek az árát is te fogod fizetni.

2016. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

----------------------------------------------------------

Legközelebb és mindenkinek aki eladja az Xboxát, akár 360 akár One.


360nál így lehet gyárira visszaállítani a gépet:

A Settings > Storage menüben törölhetőek a profilok.

Az adattároló egységen ugyanitt Y-t nyomva le lehet formázni.

Legvégül pedig a Settings menüben van egy "Factory Reset" menüpont.


Xbox Onenál:

Settings > Account >Remove Accounttal lehet törölni a profilokat

Utána System > System Info & Updates > Console Reset

----------------------------------------------------------


Témára visszatérve. Nem vagyok rendőr se biztosítós, de ha csak egy pár tízezer forintos összegről van szó tuti többe kerül az utánajárás mint ami visszakaphatsz belőle. Elve necces, hogy te adtad oda a profilodat és senki sem fogja elhinni, hogy "elfelejtetted". Egyetlen pozitívum, hogy bármit vettek a profiloddal az lényegében a tied, ha még nem lopták el a profilodat is.


VAGYIS ELSŐ LÉPÉS HOGY VÁLTOZTASD MEG A JELSZAVADAT AZONNAL. AZONNAL!!!


Ha ők változtatják meg előbb akkor ki fognak zárni a profilodból! Ezután már nem fognak többet tudni belépni a másik gépen a profiloddal hiába van oda elmentve a (régi) jelszó és nem tudnak vásárolni sem.


A mostani gépeden ha van menj be a Settings menübe a jelszó változatatás után és az Personalisation > My Xbox menüben "make this xbox my home" gombot nyomd be. Ha nem az van kiírva akkor nincs teendő. Így már a játékaid sem fognak futnia gépükön sehogy sem.


Még azt is javasolnám, hogy keresd fel ezt az oldalt. Itt az Xbox listából törölj ki minden gépet amelyik nem az amelyiken játszol (a gépen található serial number alapján ki tudod találni melyik a mostani géped) [link]

2016. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, bár új kártyát nem lehet baj csináltatni (viszont költsége tuti lesz amit téged terhel). Ugyanazon az [link] oldalon vagy az xboxon ki is törölheted a profilodból és akkor eltűnik mindenhonnan.


De amint említettem ha megváltoztatod a jelszavad akkor többet nem tudnak belépni és vásárolni. Szerencsére a kártyaadatok részben titkosan vannak bent a gépben, tehát hiába mennek be a menübe nem látják az összes adatodat (pl a kártyaszám utolsó 4 jegye látszik csak), így elvileg fel sem jegyezhették, hogy csaljanak vele akár máshol is később.

2016. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!