Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs annyi pénz a folyószá...

Ha nincs annyi pénz a folyószámlámon, hogy levonják a banki költségeket, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Oh a bank leveszi simán és mínuszba kerülsz.
2016. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mínuszba kerülsz és egy idő után a bankszámládat is megszüntetik. Hogy behajtják-e az összeget, azt nem tudom.
2016. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Lehet olvasni a neten jó néhány esetet, ahol az ügyfél akkor kapott a fejéhez, amikor már több tízezer forintot követeltek rajta.


A bank levonja amit jogosan levonhat. Mínuszba fordul a számla. Ezt kényszerhitel kamattal sújtják.


Felszólító leveleket fog küldeni, annak is hozzá írják a díját.


Végül a számlaszerződést egyoldalúan felmondja. Persze ezt nem pár hónap múlva teszi meg, mert ez nagyon drasztikus lépés, még ha joga is volna mondjuk 90 nap után.


A tartozást persze ekkor sem írja le. Egyébként megtehetné saját hatáskörben és lehet, hogy pár száz forint esetén meg is tenné, de annál meg úgyis több lesz a mínusz.


A tartozásodat jogi úton fogja behajtani vagy eladja követeléskezelőnek és akkor pedig az fogja behajtani fizetési meghagyásos eljárás keretében. Ha FMH esetén sem fizetsz, akkor pedig végrehajtás lesz belőle.


Ha jogi útra kerül a tartozás, az nagyon megemeli a tartozást. Ami azért nagyon rossz, mert egy alacsony tőketartozás esetén az ügyfél azt érzékeli, "hogy lett belőle 2-3-szor akkora".

2016. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 800Ft-os minuszból (számlavezetési díj vette le plusz 2000-ről) lett 8800Ft 2002-ben. OTP volt az elkövető, ami létrehozott egy faktoring céget, ami jogilag nem az OTP, így voltaképpen eladta saját magának és mesarcolt a tartozással. Levél értesítő helyett pár gagyi SMS-t kaptam, hogy tartozásom van, hívjam ezt és ezt a számot. Én meg idegen SMS-re soha nem teszek/válaszolok semmit. Ezután kaptam egy közönséges levelet a faktoringtól, hogy fizessem be 8 napon belül tartozásom 11-szeresét, vagy irgumburgum.

Amikor bementem a bankba (ott kellett befizetni is, a "faktoring cégnek"). Kérdem ügyintézőt, hogy megvolt a telefonszámom nekik, (hisz arra ment az SMS is) meg küldhettek volna értesítő levelet is, miért nem tették?

Azt mondta, hogy a telefonom nem élt, a levelek meg visszapattantak. Mindkettő nyilvánvaló hazugság, mert a faktoring akkor hogyan ért el? Ezek a .... erre utaztak... Szóval mivel hülye vagyok, így fizettem nekik és soha a büdös életben az OTP közelébe se megyek... A kis csaj kérdezte, hogy miután fizettem, még pár hónap türelem és le is vesznek majd a BÁV listáról. :))))

Mondtam neki, hogy akár ott is hagyhatnak, mert banki kölcsönt elvből nem veszek fel soha, ezután meg még annyira sem. Kérdezte, hogy akarom e a számlám újra használni? Elnevettem magam és elköszöntem azzal, hogy ebbe az épületbe még bejönni sem akarok többet, szíveskedjék a kontót megszüntetni, de haladéktalanul.

Ezek a bankok. Ha lepaktál valaki velük, meg is érdemli...

2016. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Tavaly tavasszal a számlavezetési díj miatt -1 forintba kerültem (nem vicc, -1-be), amiről nem is tudtam, mert direkt nem kértem már leveles értesítőket a számlámról (Jump számlám van, nincs rajta rendszeresen nagy pénz, a lehető legkevesebb számlavezetési díjat akartam fizetni, ami minden ostobaságtól mentesen 180 ft.) Nem tudtam tehát, hogy mi a helyzet, nem is jutott eszembe... aztán küldtek egy levelet, hogy mínuszba kerültem, fizessem be. A levél már 800 forintos tartozásról beszélt. Jó, mondom, hamarosan eljutok oda, nem volt már éppen akkor pénzem. Mire eljutottam a bankba, a -1 forintomat -1600-ra emelte, mivelhogy amíg én a fizetésemet vártam, kiküldtek még egy banki felszólítást, és még annak az árát is természetesen rám terhelték. Nem, a bank nem fogja megvárni, hogy megkapd a fizetésed, egy hónapban akár két levelet is fog küldeni. És mindezt akár már -1 forintra.


Én nem szüntetem meg a számlámat, mert külföldi és belföldi utalásokhoz is használom, tehát kell. Azonban most már mindig figyelek, hogy ne kerüljek mínuszba, mindig kell egy minimum összegnek a számlámon lennie mindenféle "extra" "váratlan" levonás végett, és rendszeresen nézem online a számlámat, hogy azonnal észrevegyem, ha véletlenül mínuszba kerülnék. Így nincsen semmi problémám a bankkal. De nem szeretnék, és nem is ajánlom másnak, hogy figyelmetlenségből mínuszba kerüljön, mert az nagyon kegyetlen lesz. Ha vezetsz egy számlát, éles szemmel lesd, mi történik rajta. Ennyi a titok nyitja. Ja és persze, ha nem akarsz sok mindenért fizetni havonta, próbáld minimalizálni a számlevezetési költségeket. :) Azt hiszem most már az is plusz pénz, ha sms-értesítést kérsz, bár ezt a banknál jobban meg fogják tudni mondani neked.


Ne vedd le róla a szemed! És ha tetszik, ha nem, valamennyit fizess be rá, mert üresen nem maradhat. :(

2016. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 VikATanacsTalan ***** válasza:

Lehet valami SusMuS értesítést kérni, ha forgalom történik a számlám, meg vannak ezek a zinternetbankos furcsa dolgok itten, amikkel (szinte) bármikor meg lehet nézni a számla egyenlegét. Legalábbis nálunk a faluba aszt mondták.

/sarcasm off

2016. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kanderanszky György válasza:
88%

Mondhatnak bármit a faluba. Úgy vélem, aljas módon járnak el a bankok. Pl. írták többen, hogy a számlaegyenleg fogyott le és mentek minuszba minimális összegekkel.


Ilyenkor egy szolgáltatónál az a korrekt eljárás, hogy felfüggeszti a szolgáltatást és értesítést küld, nem pedig lesben álló hiénaként kirabolja, megsarcolja védtelen ügyfelét. - Ez a faktoringosdi ilyen esetekben szimpla szemétség szerintem. Látszik is ahogy valaki írta, hogy saját cég hozta létre, hogy a törvények megkerülésével még nagyobbat kaszálhassanak a szerencsétlen embereken, akiknek nyilván azért nincs pénz a számlájukon, mert bevételben sem bővelkednek...


Az meg egy dolog, hogy mit lehet ki/bekapcsolgatni - alapjáraton, vagy kinek van esze/ideje ilyen vackokkal tamagocsizni. Lehet, hogy külföldön van az illető, lehet, hogy kórházba került és a hozzátartozó nincs képben, vagy épp meghalt a szerencsétlen és párja épp a temetéssel van elfoglalva. Ennyi minimum jár(na) egy ügyfélnek. Főleg ha a szolgáltatást hónapok óta aktívan _nem_ használta, csak fizet a semmiért a banknak, aki ezzel visszaélve lényegében kirabolja a végén... Hurrá, de jó is ez.

2016. dec. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Behajtják. Nem egy népjóléti intézmény, elhiheted. Mikor megszüntettem a számlámat, levonták a rajta levő összeg 10%-át. Egy büdös szóval nem említették, hogy te hülye, vedd ki a pénzed, mielőtt lenyúljuk, simán zsebrevágták azt a közel százezret.
2016. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!