Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van tartozásom (konkrétan...

Ha van tartozásom (konkrétan pannonnak), és kinyomozzák, hogy van pénz a folyószámlámon, akkor le vehetik-e tudtom nélkül? És ha kapok értesítést, de gyorsan leveszem a pénzt róla, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Most jelenleg nincs rajta pénz, de félek, hogy ha raknék rá, akkor le inkasszóznák. Megtehetik ezt?

Kérem, csak olyan válaszoljon, aki biztos a válaszban, mert nagyon fontos lenne. Köszi előre is.


2009. márc. 31. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A Pannonnak nincs joga és lehetősége inkasszálni a számládat.
2009. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Pannon kiadja egy behajtócégnek, azaz faktorcégnek, akik fizetési felszólítást fognak küldeni. Nincs inkasszó azonnal, csak akkor, ha a határidő elteltével nem rendezted a tartozást és nem is történt részedről fellebbezés. Ekkor megkezdik a behajtást, ami azt jelenti, hogy levonhatják az összeget a számládról. Viszont abban nem vagyok 100%-osan biztos, hogy a Pannonnak szokása-e eladni faktorcégnek a tartozásokat, mert sok-sok cég ezt teszi.
2009. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

inkasszózhatja.

bárki kérhet inkasszót, akár a pannon, akár Kiss Pista István, ha bizonyítani tudja, hogy tartozol. az én számlámat az önkormányzat inkasszózta - gondoltátok volna? - súlyadó miatt. nekem a bankban mondták, hogy bárki kérhet inkasszót, de általában nagyobb cégek, bankok az inkasszó drasztikussága miatt nem igazán élnek vele, de van rá jogilag lehetőségük. másrészről épp nem rég egyik ismerősöm számláját inkasszózták telefontartozás miatt, sőt, tévedésből kétszer is leemelték neki a 150 ezer forintot.

2009. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 2. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Megteheti, de nem valószínu,hogy meg is fogja. Attol függ mekkora tartozásod van és minta. Egyébként ha van pénzed miért nem fizeted ki? Lehet részletfizetést is kérni. A telefon nem játék, felelősségteljesen kellene használni, nem utólag sírni,mar ne is haragudj.
2009. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Saját Ügyvéd, majd bíróság aki kiadja a területileg illetékes behajtónak de ez kb 2 év!

egyszerűbb ha megelőzöd és kérsz részletet, bár ha már kiadta a pannon, akkor csak az ügyvéddel utána pedig a végrehajtóval tudsz egyezkedni

2009. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem inkasszózhat magyarországon egyetlen behajtó cég és egyetlen bank sem bár mekkora összegű tartozásról is legyen szó!!!!!!!!! Csak az APEH csinálhatja az inkasszót! Ezt egy APEH dolgozótól és egyben ügyvédtől tudom. Nálam nem vontak le a mai napig egy forintot sem a számlámról pedig 4 banknak tartozom 2.3millióval valamint a pannonnak 875000ft-al.Ehhez hozzátartozik az is hogy kijelentettem magam az állandó lakcimről/nem én saját magam/ igy 5éve nincs lakcimem de a fizetésem számlára megy és nem vontak-vonnak semmit.
2009. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!