Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan jelentsem fel a diakhit...

Hogyan jelentsem fel a diakhitel kozpontot?

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 15:28
1 2
 11/19 anonim válasza:
Feljentheted csak azzal magadat égeted ilyen a diákhitel ha volt annyi eszed ha hogy anno felvetted akkor legyen annyi is hogy vissza fizeted.Mit gondoltál?Hogy majd nem kell visszafizetni?Másrészt lehet megérte volna anno államilag támogatott főiskolára-egyetemre menni de mostmár mindegy így jártál öregem.Ja és még valami a gyakorin ne várjál értelmes válaszokat.További jó hiteltörlesztést.
2016. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kepzeld el, hogy konyvelokent dolgozok Londonban, az egyik legjobb vagyok. Ugyhogy fogd vissza magad. A szamokhoz ertek kiszamoltam mindent elore es nem jon ossze sehogy ez a kamat dolog. Valahogy a diakhitel tobben szamol el, mint ami a szerzodesben van. Tudom, hogy evente valtozik a kamat de azzal egyutt sem jo.

Koszonom mindenkinek a nagy segitokesz valaszait. Kerjek ne is valaszoljatok tobbet.

2016. dec. 8. 12:37
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Londoni könyvelő (a legjobb!R%!444) nem éri hogyan működik a diákhitel. Meg a londoni (legjobb!!!44) fizetéséből nem tudja kifizetni inkább előtörlesztve vagy egy összegbe a tartozást.


Agyam eldobom komolyan...

2016. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Felolem eldobhatod nem cask az agyad
2016. dec. 8. 13:14
 15/19 anonim ***** válasza:
Hangosan felröhögtem a "legjobb londoni könyvelő"-s résznél, köszi, kérdező!
2016. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom neked is negatív lett a PISA teszted. :(
2016. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nincs sok esze annak, aki diákhitelt vesz fel. Így jártál.
2016. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

OK, megpróbálok segítő módon válaszolni (csak azért, hátha másnak is tanulságul szolgál az eseted).


Ezt Te írtad:


"felvettem diakhitelt 9 evvel ezelott azota torlesztem amiota befejeztem a sulit egy honapot sem hagytam ki es most neztem a zaro egyenlegem es latom, hogy a havi 8400Ft-nak a 75%-a ugyleti kamatra megy.

Eredetileg 1.200.000Ft-ot vettem fel abbol most van 3 million. Visszafizettem mult evben 1.600.000Ft-ot elotorleszteskent de az, hogy egesz evben 34.000Ft-ot csokkenjen a tokem as mar tul keves."


Első körben azon kellene elgondolkozni, azt kellene megértened, hogy a felvett 1,2M Ft-ból hogyan lett 3M Ft tartozás?


Ehhez egy kis segítség:


1. A diákhitel tartozás akkor is kamatozik, amíg a tanulói jogviszony tart. A meg nem fizetett kamatokat tőkésítik, így a felett hitel folyamatosan nő, ráadásul kamatos kamattal számolva. Ez azt jelenti, hogy az évek alatt felett 1,2M Ft a törlesztés megkezdésekor már jóval több, lehet akár 1,5M Ft is.


2. Amikor beindul a törlesztés, sokan abban a évedésben vannak, hogy a havonta kötelezően fizetendő pár ezer forint elég arra, hogy fogyjon a tartozás. Aki tud egy kicsit is számolni, rá kellene jönnie, hogy ez nem így van. Pl ha az 1,5M Ft tartozás éves kamata 10% (ez 9 évvel ez előtt elképzelhető kamatszint volt), akkor csak kamatra évente fizetni kellene 150E Ft-ot. Aki ez helyett havonta csak 8 ezer forintot fizetett, az ne csodálkozzon, hogy minden évben nőtt a tartozása, ráadásul kamatos kamattal. Ebben az esetben a befizetett összeg még a kamatokra sem volt elég, ezért folyamatosan nőtt a tartozás.


3. A kérdező havonta 8400Ft-ot fizet a jelenlegi 1,4M Ft tőketartozására, ez évi szinten 100.800Ft. Ha a kamat pl 4,5%, akkor 63E Ft az éves kamat, tehát teljesen jogos, ha a befizetett havi díjakból összesen csak 34000Ft ment tőketartozásra.

2016. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

bocsi az elírásokért, helyesbítek:


"felvett, tévedésben"

2016. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!