Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerül visszamondani...

Mennyibe kerül visszamondani egy devizahiteles pert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném megtudni, hogy kb. mennyi pénzbe kerülhet elállni egy devizahiteles pertől? Lassan 2 éve már, hogy el indult a per, de sehogy sem akar haladni, az adósság meg csak gyűlik, így úgy döntött a család, hogy visszalépünk a pertől és kifizetjük a tartozást, illetve a már csökkentett törlesztőt is fizetjük.


A törvényszék szerint a pertől való elállás esetén van anyagi vonzata az elvégzett munkának, vagyis valamennyit fizetnem kell a pertől való elállás esetén.


Nagyjából tudja valaki, hogy ez kb mekkora összeg szokott lenni vagy hogy hogyan szokták ezt kiszámolni?


Köszönöm a választ!


2016. dec. 4. 08:45
 1/4 anonim válasza:

Szia! Az egyszerű egy tárgyalásos polgári per anyagi vonzatát ismerem, de hátha segít. 10000Ft illeték megy az államnak emellett mind a két fél ügyvédi költsége, ez egy olyan 15000Ft/ügyvéd körüli összeg. Ha több tárgyalás volt gondolom tárgyalásonként ennyi.

De ha felhívod a bíróságot ahol az ügy van biztos tudnak pontos számot mondani.

2016. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szervusz!


Nagyon szepen koszonom a valaszt, en is nagyjabol ezekre a koltsegekre emlekszem.Ha ennel kicsivel tobb, az is belefer. Az a helyzet, hogy megbiztam egy ugyvedben, aki sikerdijas lett volna, de mar majdnem 600 napja nem fizettem a hitelt, azota ment a huzavona, eredmeny semmi, az adossag meg csak no es no. Kozben valtozott a helyzet, jobb munkahelyem lett, jobb fizuval, ugyhogy a mostani felallas szerint mar az a legjobb megoldas, ha visszalepek a pertol, kifizetem az elmaradast, kozben fizetem rendesen a hitelt, aztan elotorlesztek, a vegen meg kifizetem veglegesen az egesz hitelnek nevezett rablast, hogy soha tobbet ne kelljen szoba allnom ezzel a nyomorek bankkal (ahogyan a tobbivel sem).


A valaszod hasznos volt. Koszonom! :)


Szep napot!

2016. dec. 4. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A DH törvények szerint, ha a pert az árfolyamrés, vagy az egyoldalú kamatemelésre alapítottad, akkor ingyen megszüntetheted a pert. Ez azt jelenti, hogy a saját ügyvédi költséged saját terheden marad, a bank ügyvédi költsége a bank terhén marad, és illetéket senkinek nem kell fizetni, tehát az eddigi tárgyalások illetéke az állam terhén marad.

Neked valószínűleg azért függeszthette fel a bíróság a peredet, mert az állam felismerte a fenti szerződéses hibákat és orvosolta azokat. Szerintem az állam részéről az lett volna a korrekt megoldás, ha a saját ügyvédi költségedet is az ellenérdekű félre (bankra) terhelte volna, hiszen nyertes perbeli pozícióban voltál amikor jogszabályalkotással beavatkozott és orvosolta a fenti szerződéses hibákat. Az illeték törvény általi elengedése megalapozhatná a hűtlen kezelés gyanúját, de szerintem nincs olyan ügyész hazánkban, aki egy miniszter ellen vádat emelne.


Megjegyzem, hogy amennyiben a fenti szerződéses hibákat továbbra is vitatod a bíróság előtt, akkor a bíróság el fogja utasítani, hiszen a bíró úgy fog tekinteni az egyoldalú kamatemelésre és az árfolyamrésre, mintha benne sem lenne a szerződésben.


Én is perben állok a bankkal, de továbbra is fizetem a törlesztést, hiszen a törlesztés és a jogvita nem zárja ki egymást, bár ezt az álláspontomat több jogász is vitatja, mert ők a fizetési hajlandóságot ráutaló magatartásnak tekintik, azt azonban nem veszik figyelembe, hogy egy kölcsönszerződés csak írásbeli okirati formában jöhet létre érvényesen, tehát a fizetési hajlandóságnak, vagy annak hiányának nincsen relevanciája.


Azért indítottam a pert, mert a fentiekben orvosolt hibákon túl is maradtak még vitatott pontok.


Főként a következők:

- A kamat meghatározásában nem volt konszenzus (egyező akarat). Rögzítésre került a CHF Liborhoz igazodó kamat, illetve a hirdetményben közölt kamat. Mivel ez utóbbi meghatározást, mint egy biankó csekket tud érvényesíteni a bank, ezért ragaszkodik a számára kedvezőbb megoldáshoz, természetesen. A bank szerint a kamatképzés módja üzleti titok, és különféle okokra hivatkozva kamatot emelt, és elmulasztotta érvényesíteni a számomra kedvezőbb kb. 2-3 százalékpontos kamatcsökkenést (LIBOR-hoz igazítást), annak ellenére, hogy a DH törvények az egyoldalú kamatemelés elhagyásáról rendelkeztek.

- Az árfolyamkockázatról nem kaptam világos és egyértelmű tájékoztatást - a nyelvtanilag egyébként teljesen érthető kockázatfeltáró nyilatkozat ellenére-. A tájékoztatás álláspontom szerint tisztességtelen volt - a Kúria 2/2014 PJE (polgári jogegységi határozat) 1. pontjára tekintettel -.


Továbbá megjelöltem olyan hibákat is, amelyek a szerződés érvénytelenségét okozzák:

- A kölcsön összege nem a vonatkozó szabályok szerint került meghatározásra.

- A hitelbírálat nem a törvényi előírásoknak megfelelően történt.

- Fogyasztói szerződésben tisztességtelen az a szerződéses kikötés, hogy egy végrehajtási eljárás során aggálytalan tényként kelljen elfogadni kizárólag a bank nyilvántartásait.

2017. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a a 2014. évi XL. törvény (más néven: DH2 törvény) 40. §-át.

Ez szabályozza a devizahiteles pertől való elállást.


Más esetben például a 6% perilletéknek a 10%-ára szokták mérsékelni az illetéket.

1 millió Ft pertárgy értékre vetítve ez 6 eFt-ot jelent. Továbbá ki kell fizetni az ellenérdekű fél addig felmerült költségeit is, ez a tétel kölcsönös megegyezés esetén nulla is lehet (mint a DH-törvény szerinti elállásnál).

2017. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!