Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyagi függetlenség elérése...

Anyagi függetlenség elérése érdekében befektetési számlát szeretnék nyitni. Hol tegyem ezt és milyen típusút?

Figyelt kérdés

OTP -nél vagyok jelenleg. A tervem, hogy a fizetésem 10% -át minden hónapban rátegyem erre a bizonyos befektetési bankszámlára. Szeretném, ha a fizetés megérkezésekor automatikusan átkerülne ez a 10% a másik számlára.


Ti mit tanácsoltok, hol és milyen típusút javasolnátok? (minden tanácsot meghallgatnék a legnagyobb örömmel :) ). Köszönöm! (22 éves vagyok, hosszabb távon gondolkodnék, ami a befektetési számlát illeti.)


2016. nov. 23. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi történjen a befektetési számlán lévő pénzzel?


- kamatozzon? Akkor nem befektetési, hanem valamilyen megtakarítási számlára gondolsz, egyszerű helyzet, beállítasz egy állandó átutalási megbízást (%-ost nem tudnak a bankok általában csak fix összegűt). A pénzed kamatozik, de jelenleg 1% éves kamattal számolhatsz.


- befektetni akarod? Tehát részvényt, kötvényt, befektetési jegyet vásárolni, és ezt managelni? Akkor van szükséged befektetési számlára.

2016. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Áááá, így már tiszta, köszönöm válaszod! :)


Ebben az esetben igen, megtakarítási számlára gonolok. S igen, azt szeretném, hogy kamatozzon. A kamatos kamat tűnik igen vonzónak számomra, melnyek során az időközben esedékessé vált kamatok tőkésítésre kerülnek. Tehát a kamatokat soha nem venném fel, hanem újra és újra befektetném azt (vagyis a kamatszámítás alapjául szolgáló tőke folyamatosan növekszik).



Miért számolhatok 1% -os kamattal? Miért nem számolhatok többel? :)

2016. nov. 23. 15:49
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Jól értelmezem, ezalapján az OTP -s takarékszámlán maximum 0,01% -os kamat érhető el? :D De hát az szinte semmi!

2016. nov. 23. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van :) jelenleg már az 1% kamat is jó pénznek számít, az ilyen takarékszámlákon még ennyit sem adnak a bankok (és nagyon máshol sincsenek magasabb kamatok, tehát nem az OTP-ben alacsonyak).


Ha ennél magasabb hozamot akarsz manapság, akkor vagy kockázatosabb eszközöket kell keresned, vagy hosszabb távra lekötni a pénzedet.

2016. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért van ennél egy fokkal jobb megoldás is, a takarékszámla!

[link]


Ráadásul ha van náluk számlád, akkor a takarékszámla vezetési ingyenes, ingyen utalhatsz rá pénzt, napi kamattal számolnak és havi egyszer ingyen visszavezetheted.

2016. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaid kedves 74% :P Igazából a magasabb kockázatú eszközök soraiba mi tartozik pontosabban? Hogyan lehet ezt elképzelni?


Az utolsónak: Igen, pontosan ezzel szemeztem, én magam is OTP -s vagyok, viszont az éves kamat 0,01%. A jutalom kamat mit is jelent pontosan? S mit jelent a 10000-19999 >0,10% -es besorolás és társai? jól értem, ha havonta 20 ezerrel tőkésíted, akkor 0,15% a jutalomkamat +0,01% az éves kamat? :D


Próbálgattam utánanézni, hogy ha havonta 20 ezret tennék be erre a számlára és erre jönne a kamatos kamat, akkor mennyire növekedne a végösszeg 1, 10 és 20 év alatt? Milyen képlet alkalmazható erre?

2016. nov. 25. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy van egy elkülönített számlád, ami napi kamatozású, vagyis az aznapi egyenleged után számolják ki a kamatot.

Igen, jól láttad, ha havonta legalább 25 ezerrel növeled a rajta lévő megtakarításod, akkor jár a jutalomkamat, ami 0,01 + 0,20.

Ez még mindig nevetségesen kevés, viszont nagy előnye, hogy nem kell (nem is lehet) lekötni a rajta lévő pénzt, bármikor hozzárakhatsz vagy elvehetsz belőle.

A kamatot mindig hó végén írják jóvá.


Ha nem ragaszkodsz az OTP-hez, akkor ott van még a Raiffeisen-féle rendszeres befektetés, azt szerintem pont neked találták ki.

Ennek röviden az a lényege, hogy van egy (ingyenesen vezethető) befektetési számlád a rendes számlád mellé. Erre minden hónapban automatikusan átrakódik egy általad meghatározott összeg (minimum 5.000Ft). A megbízásnak van egy egyszeri díja, ami a befektetett havi összeg 50%-ka, tehát ha úgy döntesz, hogy mondjuk havi 20 ezret tudsz félretenni, akkor ezért egyszeri 10 ezret levonnak, majd minden hónapban automatikusan 20 ezret átraknak a betétszámládról a befektetésire.

Háromféle befektetési alapból választhatsz (kicsi, közepes és magasabb kockázatú). Értelemszerűen a várható nyereség is a vállalt kockázattal arányos.


Ha érdekel bővebben, itt a hirdetmény:

[link]

2016. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!