Mit jelent a családoknál az anyagi csőd kifejezése? Mi ez? Mivel jár? Milyen következményei vannak?
Sziasztok!
Adott egy család, lakás hitelre, autó hitelre, több személyi kölcsön, folyószámlahitel, hitelkártya. Eddig tudták fizetni, de mióta a válság miatt megemelkedett minden, az addigi simán törlesztett dolgok a duplájára nőttek. Most kettejük fizuja nem elég a hitelekre sem, és ott van két kisgyerek, akik tartósan betegek.
Eddig olyan 150ezret fizettek hitelre, úgy kalkuláltak, hogy 200ezerig simán belefér. De most 330ezer lett nekik.
Mi történik, ha nem tudják fizetni őket? A lakást mindenképp fizetik, hogy lakni kell valahol, de mi van, ha a személyi kölcsönöket vagy a hitelkártyákat nem tudják befizetni?
Légyszi, aki tud tanácsot adni, írjon. Köszönöm!
"Ha a házat és az autót fizetik, mert ugye lakni kell valahol és a kocsi sajnos a kórház-doki miatt kell, másképp nem jutnak el, akkor is elvehetik ezeket?"
Igen. Nem az a bank fogja elvenni, akinek fizettek, hanem a másik, amelyiktől a többi hitel van. Majd beperelnek miatta, a bíróság megítéli nekik, a végrehajtó meg majd elárverezteti a házat. Az abból befolyt pénzen meg megosztoznak a házat hitelező bankkal. Ha marad még valami utána, azt nekik kifizetik, de ennyi hitel után valószínű, hogy inkább még ezek után is tartozni fognak mindkettőnek.
Tudom, hogy offolok és nem a kérdésre válaszolok, de hogy lehetnek a szülők ilyen felelőtlenek?
A választ már megadták előttem.
Na, akkor leírom!
A két pici tartós beteg, és speciálisan ki kellett alakítani a házat. Ehhez ugye pénz kell...
Aztán a kicsik műtétei, utókezelések, gyógyszerek...sajnos nem volt betervezve, hogy a két picúr ennyire beteg lesz, ráadásul az anyuka a leukémiával küzd.
Nem eltapsolták a pénzt, hanem orvosra, gyógyszerre költötték. Nem élnek luxusban!
Tudom, hogy sok, kb 12millió forint a teljes tartozásuk ház, kocsi, mindenféle hitellel együtt.
Szerettek volna ilyen hitelkiváltást, de nem ment, mert a cég,akihez fordultak nem tudta elintézni, egyszerűen lusták voltak.
Most keresnek olyan szakembert, aki valamelyest ezt rendezni tudja. Vagyis rövid lejáratú magas törlesztőrészletű hitelekből csinál hosszú lejáratú, kedvezményesebb hitelt.
Nem hiszem, hogy lusta volt a cég, aki nem tudta elintézni a hitelkiváltást, inkább az a helyzet állhatott elő, hogy nem lehet elintézni a kiváltást. Rövid lejáratú hitelből csak úgy lehet hosszú lejáratú hitelt csinálni, ha van megfelelő ingatlan fedezet hozzá.
Az a sejtésem, hogy ebben az esetben a család ingatlana már nem bír el több hitelt, mert a körülményeket hallgatva már így is túlléphette a házaspár a házuk terhelhetőségi mértékét. A bankok az ingatlan értékének kb a feléig engednék terhelni a házaspár házát a mostani szabályok szerint, így nem sok esélyt látok, hogy ezt a helyzetet pénzügyi szakember megoldhatná. Itt már csak valamilyen alapítvány, segély szervezet, társadalmi összefogás, vagy a család segíthetne, a bankoktól sok jó nem várható.
Egy hiteltanácsadó
Szia!
Én pénzügyi tanácsadással foglalkozom.Lehet, hogy érdemes lenne átnézni még egyszer a dolgot.
Sajnos nem egyszer voltam már olyan ügyfélnél, ahol már járt előttem pénzügyi tanácsadó, és állítása szerint nem tudta elintézni.
Sokszor az a baj, hogy a pénzügyi tanácsadók nem elég alaposak, nem jártak el banki oktatásokra, nem ismerik a legújabb konstrukciókat, vagy egyszerűen csak egy két bankkal állnak kapcsolatban.
Nagyon megszigorították a hitelezést az tény,de mindig vannak kiskapuk!
Nyugodtan írj, szívesen segítek ha lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!