Otp vagy takarékos hitel?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyiket vàlasszam! Igazàból mindkettő hasonló konstrukciót nyújt majdnem hasonló is a törlesztő részlet.A különbség az, hogy az otp 10 évig fix a takarék meg 3 havonta vàltozik! Valamiért az otp-től félek. Mi a véleményetek az otp-ről annyi mindenkit àtvertek màr?
2016. nov. 1. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de manapság már nem úgy működik a hitel (általában), hogy az ember kiválasztja, hol szeretne felvenni, hanem, hogy hol kap??

100 féle feltételt szabnak a bankok, aminek csak a szerencsések felelnek meg :-)


A kérdésed 2.-ik felére a válasz: én 20 éve vagyok az OTP-nél, de engem még nem vertek át, nem tudom, mire gondolsz az átveréssel... Ha a devizahitelre, akkor az nem csak OTP-s volt...

2016. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon félreértettél az OTP-ben.


A "Takarékos hitel" egy olyan hitelkonstrukció az OTP-ben, amibe bele van építve a lakástakarék megtakarítás. Ezt a hiteltípust kérheted 3 havonta átárazódó, 5, vagy 10 évre fix kamatozással is, de kérheted Otthonteremtési kamattámogatott hitelnél is, aminek 1, vagy 5 éves a kamatperiódusa.

Javaslom fuss neki még egyszer, érdeklődj alaposabban, mielőtt hiteltípust választasz, mert nem csak a törlesztőrészletben van különbség.

2016. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Óóó, bocs, szerintem én értettem félre, te valamilyen Takarékszövetkezetes hitelre gondoltál?


A 3 havonta átárazódó hitel kockázatos, a kamat és a havi részlet bármikor elindulhat felfelé, a 10 évig fix hitel viszont biztonságos, de drágább. Elég furcsa, hogy majdnem azonos a törlesztőrészlete a két hitelnek, mivel a 3 havonta átárazódót sokkal olcsóbban szokták kínálni a pénzintézetek, mint a hosszabb távon fox hiteleket.

2016. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!