Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autófinanszírozás. Jól sejtem,...

Autófinanszírozás. Jól sejtem, hogy megéri nekem?

Figyelt kérdés

Van jelenlen egy 1.5 milliós autóm, de le szeretném cserélni egy ugyanilyen értékű autóra. Kérdésem a következőre irányulna: találtam egy számomra megfelelő "új" autót, szintén 1.5 millióért, viszont az autót 400.000 Ft-ért elhozhatnám 60 hónapig havi 30.000e Ft-os törlesztővel. Nekem kényelmesebb lenne elhozni az adott gépjárművet 400e Ft-ért és havi 30e-t fizetni 5 éven át, mivel akkor nem nulláznám ki magam anyagilag teljesen, hanem lenne ~1M Ft "megtakarításom", amihez bármikor nyúlhatok. Valóban megérné így nekem a dolog?


Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 29. 00:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen tudok a párszáz ezer forint plusz költségről, amit pluszként kell fizetnem az autó jelenlegi vételárától.
2016. okt. 29. 00:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj az ekezetek hianyaert!

Itt igazabol szerintem az a kerdes,neked mit monda az eszed. Nem tudjuk mi megmondani,hogy neked jobb ,ha most marad 1 milliod de 5even at30-at perkalnod kell...azt Te is tudod,hogy penzugyileg a hitelnel jossz ki rosszabbul. En szemelyszerint biztos,hogy nem a banki utata valasztanam. Ha van lehetoseg a banki szferat el kell felejteni, mert abbol csak egy fél nyerhet es az nem Te leszel!!

Ha a kerdesed arra a reszlegre iranyul,hogy 5ev alatt 1millio forintbol ossze lehet-e sporolni annyit, hogy pluszban gyere ki..hat szerintem nehezen! Biztos lesznek itt nalam okosabbak, de a megtakaritasok sokkal tobb idore szolnak,mint 5ev. Ennyi ido utan minuszosan vehetned ki a penzed! Van olyan is , ahol ez nem igaz,de ott meg nem jon ossze annyi hozam 5ev alatt hogy pluszosan gyere ki!

De ezt csak te tudhatod,milyen anyagi helyzetben vagy mennyit keresel,mennyire biztos a melod stb.! :)

2016. okt. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont az is egy szempont, hogy tenyleg van 1 millio forint vésztartalekod..a kerdes az,hogy ez meger-e neked plusz par szaz ezer forintot!
2016. okt. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha összerakosgatod a 30 ezreket, akkor két és fél év alatt (közel) megvan a millád (de 3 éven belül biztosan). Ha 30 ezret ki tudnál fizetni havonta, akkor jobban jársz, ha ugyanennyit inkább félreraksz. Be is fektetheted persze, de biztonságos befektetéssel nem fog sokat hozni.
2016. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!