Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes folyósz...

Melyik banknál érdemes folyószámlát nyitni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mihez kell...

Én voltam OTP-s, többet nem lennék. Jelenleg K&H-s vagyok, ezzel megvagyok elégedve.

2016. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az Otp sok pénzt lenyúl,oda nem akarok menni.
2016. okt. 22. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval, soha többé OTP! Érdemes kitöltened egy bankszámlakeresőt - pl. ilyet [link]

Azt is vedd mindig figyelembe, hogy a településen, ahol élsz, melyik bankoknak van fiókjuk, mert piszok drága lehet egy másik bank automatájánál való pénzfelvétel.

2016. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok


2. és kérdező: havi 2-szer összesen 150 ezerig ingyenes a felvétel akármelyik ATM-ből.


Ha szinte egész életedben ugyanazon a településen élsz, akkor a takarékszövetkezetek bankszámlavezetése nem drága. Azért mondtam, hogy "szinte egész életedben", mert a takarék nem országos szintű, hanem 1-1 területen vannak jelen.

Ha országos szintű kell, akkor is lehet válogatni bőven.

Én azért mondtam, hogy nem lennék megint OTP-s, mert 2 példát említve:

-egyszer még diákként beállítottak nekem csakúgy egy 70ezres folyószámla hitelkeretet...

-jelentkeztem hozzájuk álláshirdetésre is és az utolsó körben az interjúztató egy mindenkit lenéző tuskó nő volt


A K&H-nál eddig még mindenhol normális ügyintézőkkel és más dolgozókkal találkoztam. A bankszámlavezetés nekem ingyenes, mert a legkisebb számlacsomagjuk olyan, hogy ha havonta utalnak rá neked (pl. a munkahely) min. minimálbért, akkor a számlavezetési díj felét visszakapod, vagy ha van rajta min. 500 ezred, akkor is a felét, ha pedig minimálbér utalás+500 ezer is van, akkor ingyenes a számla. Havi 2 utalás majdnem ingyenes, csak könyvelési díjat számítanak fel, ami pl. nálam 2500 Ft után 8 Ft. Havi 2 rendszeres átutalás ugyanígy "ingyenes". Havi 2 csoportos beszedés is. Saját számlák között (ha van több számlád) teljesen ingyenesen tudsz utalni/átvezetni.

Emellett lehet nyitni ingyenesen megtakarítási számlát is, bár a kamata már nagyon alacsony.

2016. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!