Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kell havonta fizetnem...

Mennyit kell havonta fizetnem ezekkel a paraméterekkel?

Figyelt kérdés

a közeljövőben csináltatok egy hitelkártyát, nem kézpénzfelvételhez elsődlegesen de ha valaha úgy adódna hogy mégis ehhez kell folyamodnom akkor tudni szeretném mégis milyen áron veszek ki pénzt. Szóval a következő a helyzet:


Tegyük fel hogy 100.000Ft-ot veszek fel és havi részletekben fizetném vissza nem egyben. Azért ennyi a példa mert kerek és 5.000Ft a minimum törlesztő, vagy 5%.

A hitelkamat: 2,99%

A THM mértéke: 37,66%

Hitelkamat típusa változtatható.

Havi zárlati díj 276Ft

Azért kérdezem mert én nem értek ezekhez de megpróbáltam és ez jött ki 10 hónapos futamidővel. 13.865Ft.


Valamint kérdésem lenne az is hogy ha mondjuk a 3. hónapban rendezem a minuszt akkor mi történik?



2016. okt. 20. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A havi zárlati díjat akkor is fizeted ha nme veszel fel hitelt, én ezt külön venném és úgy számolnám hogy azt fizeted a havi törlesztőrészleteden felül.


Így nekem ez jött ki: Ha havonta írják jóvá a kamatot, akkor 11806 forintos törlesztővel kell fizetned és így 18060 forint kamatot fizetsz ki összesen.


"Valamint kérdésem lenne az is hogy ha mondjuk a 3. hónapban rendezem a minuszt akkor mi történik?": Akkor csak a zárlati díjat kell tovább fizetned, és összességében így kevesebb kamatot is fizetsz, hiszen kevesebb ideig vettél kölcsön pénzt.


Ugyanakkor azt is számold bele, hogy hitelkártyával a pénzfelvétel díja általában igen magas.

2016. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!