Kezes vagyok. Nekem kell fizetnem mert az adóson nem tudják behajtani, mit tudok ez ügyben tenni?

Figyelt kérdés
Elmentem a nagynénémnek kezesnek, autót vett részletre, nem fizette, vissza vitte a bank. Mint kezesnek nekem kell fizetnem. Van e valamilyen mód arra hogy a pénzt amit kifizetek visszakapjam? Milyen lehetőségek vannak?
2016. okt. 13. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Beperled a nagynénéd.
2016. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha kifizetted az összes fennmaradó tartozást, akkor indíthatsz polgári pert ellene. Ott megítélik, hogy vissza kell neked fizetnie, amit helyette fizettél - aztán vagy fizet, vagy sem. Ha nem fizet, akkor kérhetsz ellene végrehajtást és az esetleg sikerrel járhat, ha van elég lefoglalnivalója.
2016. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 13. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Elmész a nagynénédhez, kipakolod a lakásból az értékesebb holmikat és eladod a vaterán. Ja nem, ezt lopásnak hívják. De szívem szerint ezt tenném ilyenkor.


Marad az előző által vázolt út, ami viszont kevés sikerrel kecsegtet.

2016. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

1 ügyvéd

2 nem kell pereskedni, minden egyes befizetett részlet után a közjegyzőnél elindítod a fizetési meghagyást

2016. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

FMH (fizetési meghagyás) szerintem nem tud működni. Nem kölcsön és nem tartozás.

Kezeskedsz valakiért az ne azt jelenti hogy kölcsönt adsz neki. Vállaltad hogy fizeted helyette. Nagyon nehéz lenne polgári perben vagy FMH-val behajtani. Sajnos át lettél verve. Családtagokat nem választja az ember:(

2016. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Semmit.

De nyertél végülis: tapasztalatot szereztél, hogy kezesnek nem szabad lenni.

2016. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2016. okt. 15. 08:47
 9/10 xswerdy ***** válasza:
nem igaz, amit a 7, és 8 ír. A kezességgel csak a hitelező felé vállaltad, hogy fizeted helyette, az adós felé nem vállaltad hogy ezt az összeget neki ajándékoznád. Tehát azzal, amit kifizettél, ő most neked fog tartozni. Először is beszéld meg vele, hogy hogyan gondolja ezt törleszteni, nyilván nem a jogi út az első lépés. De ha arra kerül a sor, akkor igen, a fizetési meghagyás az első lépés, nem a per.
2016. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 16. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!