Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2002 óta tartozásom van egy...

Donjozef kérdése:

2002 óta tartozásom van egy telekommunikációs cégnél és folyamatosan küldik a felszólító leveleket 3havonta . Behajtani nem tudják mert nincs semmi a nevemen és jövedelemmel nem rendelkezem. A felszólító levél nem befolyásolja a tartozás elévülését?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Úgy befolyásolja, hogy nem évül el.

Elég lenne 4 évente is küldeni levelet, akkor sem évülne el.


Valamikor csak lesz valami a neveden.

Hány éves vagy?

Soha nem fogsz dolgozni?

Nem lesz nyugdíjad?

Jelenleg ki tart el?

Csak azért kérdezem, mert ha pl. szüleid, és ők majd nem lesznek, akkor csak el fogsz menni dolgozni, vagy örökölsz egy lakást, nem?

Durva lenne úgy kezdeni az önálló életet, hogy a frissen örökölt lakást egy szros telefonszámla miatt elárverezik.


14 év kamata sem semmi, de ha átadják végrehajtónak, akkor egy pofátlanul nagy összegre számíts.

Ezt meg kellene előznöd.

Miért nem vagy hajlandó 14 éve fizetni?

Azt már látod, hogy nem fogják annyiban hagyni.

Az én hitelemre néhány éve a végrehajtó 600 ezer ft többletköltséget számolt fel. Mert megteheti.

És akkor kb 1 éve nem fizettem.

Neked volt egy eredeti kis összeget, arra jön 14 évnyi kamat, 14 évnyi behajtási költség, meg a végrehajtási díj, szerintem ez simán millió felett lesz.

Sosem fogsz tőle megszabadulni.

Én nem tudom elképzelni, hogy egy embernek egész életében soha semmi jövedelme ne legyen, így nem lehet élni.

2016. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kérdést tettem fel nem a magán életemről akartam beszélni !
2016. szept. 18. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a felszólító leveleket tértivevényes ajánlottan küldik? Mert csak ezek a felszólító levelek alkalmasak az elévülési idő meghosszabbítására. (2014 március 15. után keletkezett tartozásoknál pedig már ezek sem.)


A szolgáltató küldhet elévült tartozásokra vonatkozóan is felszólító levelet. Az elévülés ugyanis nem a tartozást szünteti meg, csak azt zárja ki, hogy bírósági úton be lehessen hajtani. Tehát ha valaki az elévült tartozását önként megfizeti, azt utólag nem követelheti vissza.


A szolgáltató még azt is megteheti, hogy fizetési meghagyást kér az ügyfele ellen, vagy pert indít. Nagyon fontos tudni, hogy az elévülést sem a bíróság, sem a végrehajtó hivatalból nem veszi figyelembe. A tartozás elévülésére az adósnak kifejezetten hivatkoznia kell, különben végül a tartozást akár bírósági végrehajtás útján is behajthatják tőle.

Ha a szolgáltató elévült követelésre vonatkozóan küld felszólító levelet, akkor érdemes válaszunkban az elévülésre hivatkozni. Ha ennek ellenére a szolgáltató bírósági útra tereli a dolgot, akkor a korábbi válaszlevél még önmagában nem elég, hanem magában a fizetési meghagyásos eljárásban, illetve a bíróság előtt is hivatkozni kell a tartozás elévülésesre.


[link]

2016. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Bocs marh segiteni akartam, meg a sajat esetemet is elmondtam. Hisztis hlye.
2016. szept. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
tipikus síkhülye ember... 14 év után kezd el zavarni? lol
2016. szept. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!